Grigor Dimitrow zasmucił gospodarzy. Pewny awans kanadyjskiego gwiazdora

Grigor Dimitrow bez straty seta pokonał Valentina Vacherota. jedynego reprezentanta gospodarzy w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo, i awansował do II rundy. Wygrali też Felix Auger-Aliassime i Alexei Popyrin.

Marcin Motyka
Grigor Dimitrow PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
Zmiana nawierzchni z twardej na ziemną nie spowodowała spadku formy u Grigora Dimitrowa. Bułgar, który w niedawnej imprezie w Miami w fantastycznym stylu dotarł do finału, zmagania w kolejnym turnieju ATP Masters 1000, rozgrywanym na ceglanej mączce w Monte Carlo, rozpoczął od zwycięstwa 7:5, 6:2 w meczu I rundy z posiadaczem dzikiej karty, Valentinem Vacherotem.

- To był trudny mecz. Cieszę się, że kontynuuję dobre występy - przyznał, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem dziewiątym Dimitrow, który w ciągu 89 minut gry zaserwował trzy asy, posłał 20 zagrań kończących i wykorzystał cztery z sześciu break pointów.

Bez straty seta i serwisu do II rundy awansował Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk zdobył 39 z 47 punktów rozegranych przy własnym podaniu i w 82 minuty wygrał 6:2, 6:3 z kwalifikantem Luką Nardim. Jego kolejnym rywalem będzie oznaczony numerem trzecim Carlos Alcaraz.

Rozstawiony z numerem piątym Alexander Zverev zmagania rozpocznie od meczu z Sebastianem Ofnerem. Austriak oddał pięć gemów Danielowi Evansowi. Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem innego mieszkańca Monte Carlo, Holgera Rune, turniejowej "siódemki", będzie Sumit Nagal. Hinduski kwalifikant okazał się lepszy od Matteo Arnaldiego.

W najdłuższym spotkaniu drugiego dnia Rolex Monte-Carlo Masters 2024 Alexei Popyrin po dwóch godzinach i 42 minutach pokonał 3:6, 7:5, 6:2 gracza z eliminacji, Corentina Mouteta. Australijczyk, który w poniedziałek zagrał aż 51 uderzeń wygrywających, w II rundzie zmierzy się z Andriejem Rublowem, oznaczonym "szóstką".

Alejandro Tabilo wygrał 6:3, 6:4 z kwalifikantem Christopherem O'Connellem i jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem ósmym Casper Ruud. Do 1/16 finału awansował również Francisco Cerundolo. Argentyńczyk ograł Daniela Altmaiera, "szczęśliwego przegranego" z eliminacji.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)