Mocny start byłego mistrza. Trzygodzinna bitwa duńskiego gwiazdora

Alexander Zverev oddał pięć gemów Bornie Coriciowi w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. O wiele trudniejszą przeprawą ma za sobą Holger Rune, który do zwycięstwa potrzebował trzech setów i trzech godzin.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Dwa ze swoich pięciu tytułów rangi ATP Masters 1000 Alexander Zverev zdobył w Madrycie. To, że Niemiec doskonale czuje się w imprezie w stolicy Hiszpanii, udowodnił także w inauguracyjnym meczu tegorocznej edycji. W piątkowym spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) w 86 minut pokonał 6:3, 6:2 Bornę Coricia.

- Zagrałem całkiem nieźle, a zmierzyłem się z trudnym rywalem, Jestem zadowolony, że wygrałem bez straty seta - powiedział, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem czwartym Zverev, który w III rundzie zmierzy się z Denisem Shapovalovem.

O wiele trudniejszą przeprawę na początek ma za sobą Holger Rune. Oznaczony numerem 11. Duńczyk był o dwa punkty od porażki, ale wykazał się odpornością i po prawie trzygodzinnej bitwie wygrał 5:7, 7:6(2), 6:4 z Mariano Navone. Jego kolejnym rywalem będzie turniejowa "24", Tallon Griekspoor, który też potrzebował trzech partii, by uporać się z Taro Danielem.

Rozstawiony z numerem 12. Taylor Fritz zaserwował dziewięć asów, przy własnym podaniu zdobył 45 z 57 rozegranych punktów i wygrał 7:6(1), 6:4 z Luciano Darderim. W 1/16 finału Amerykanin zagra z Sebastianem Baezem, turniejową "18".

Ugo Humbert zapisał na swoim koncie jednego asa oraz cztery breaki i pokonał 6:3, 6:3 Botika van de Zandschulpa. W III rundzie rozstawiony z numerem 13. Francuz zmierzy się z oznaczonym "23" Janem-Lennardem Struffem. Niemiec, zeszłoroczny finalista Mutua Madrid Open, w piątek okazał się lepszy od Jaume Munara.