Krótki epizod Linette. Nie podbije deblowych zmagań w Madrycie

Magda Linette zakończyła udział w deblowej rywalizacji w turnieju WTA 1000 w Madrycie już na pierwszej rundzie. Polka i Chinka Shuai Zhang poniosły dotkliwą porażkę w meczu z Holenderką Demi Schuurs i Brazylijką Luisą Stefani. Ugrały tylko 3 gemy.

Seweryn Czernek
Magda Linette Getty Images / Irina R. Hipolito/Europa Press via Getty Images / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette udział w singlowych zmaganiach podczas turnieju WTA 1000 w Madrycie zakończyła na drugiej rundzie. Na tym etapie trafiła na Arynę Sabalenkę, czyli obrończynię tytułu. Polka zaprezentowała się znakomicie i po trzysetowej walce tylko nieznacznie uległa rywalce.

To nie oznaczało jednak końca pobytu naszej zawodniczki w stolicy Hiszpanii. 32-latkę czekał jeszcze występ w grze podwójnej, w której stworzyła duet z Chinką Shuai Zhang. Już w meczu otwarcia "polska" para trafiła jednak na bardzo wymagające rywalki. Mowa o turniejowych "trójkach", czyli Holenderce Demi Schuurs i Brazylijce Luisie Stefani.

Pierwsze gemy przyniosły pewnie utrzymane podania. Już w trzecim gemie nastąpił jednak przełom w postaci przełamania. Jego autorkami były Holenderka i Brazylijka, które wykorzystały już pierwszego break pointa. Po późniejszym obronieniu serwisu turniejowe "trójki" wyszły na 3:1.

W piątym gemie faworytki po raz kolejny wypracowały break pointa, a Linette i Zhang nie zdołały wybronić się przed stratą podania. Schuurs i Stefani po chwili były już o krok od pewnego zwycięstwa w secie. W tym momencie mecz został jednak przerwany z powodu opadów deszczu.

Po kilkugodzinnej przerwie panie wróciły do gry. Niestety polsko-chiński duet, który co prawda zdołał powalczyć w ostatnim gemie przy własnym podaniu, nie zdołały nawiązać walki. Rywalki wykorzystały czwartą piłkę setową, zanotowały trzecie przełamanie z rzędu i wygrały 6:1.

Druga odsłona rozpoczęła się w ten sam sposób, co poprzednia. Obie pary pewnie utrzymały podania, co dawało nadzieję na bardziej wyrównaną walkę. Choć w czwartym gemie Holenderka i Brazylijka wypracowały dwa break pointy, Linette i Zheng wybroniły się przed stratą serwisu.

Niestety znacznie mniej szczęścia miały w szóstym gemie, kiedy turniejowe "trójki' szybko wyszły na 40:15 przy podaniu rywalek. Tym razem faworytki nie zmarnowały już swojej szansy, a po obronionym serwisie odskoczyły na 5:2. Po chwili Schuurs i Stefani popisały się drugim przełamaniem z rzędu, zamykając spotkanie już przy pierwszej okazji. Pewne zwycięstwo dało im awans do drugiej rundy.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 7,679 mln euro
sobota, 27 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Demi Schuurs (Holandia, 3) / Luisa Stefani (Brazylia, 3) - Magda Linette (Polska) / Shuai Zhang (Chiny) 6:1, 6:2