Jelena Rybakina nie do zatrzymania

Jelena Rybakina bez większych problemów zameldowała się w czwartej rundzie turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie. Rozstawiona z "czwórką" Kazaszka ograła Egipcjankę Mayar Sherif 6:1, 6:4.

Jakub Fordon
Jelena Rybakina Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Udany start na kortach ziemnych zanotowała Jelena Rybakina. Kazaszka wystartowała w turnieju rangi WTA 500 w Stuttgarcie i najpierw w półfinale ograła obrończynię tytułu Igę Świątek, a następnie w finale rozbiła Ukrainkę Martę Kostiuk.

Po występie w Niemczech tenisistka wybrała się oczywiście do stolicy Hiszpanii, by przystąpić do rywalizacji w turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie. Tam została rozstawiona z "czwórką", przez co zmagania rozpoczęła od drugiej rundy. Po wyeliminowaniu Włoszki Lucii Bronzetti poszła za ciosem i w kolejnej fazie ograła Egipcjankę Mayar Sherif 6:1, 6:4.

Premierowa odsłona była jednostronna, ale Rybakina musiała się postarać, by zanotować pierwsze przełamanie. Wykorzystała bowiem dopiero siódmego break pointa, a chwilę później sama musiała się bronić. Ostatecznie doszło do tego, że wygrała pięć gemów z rzędu (5:0). Sherif była w stanie raz utrzymać podanie, by ostatecznie przegrać seta 1:6.

W II partii Kazaszka ponownie musiała się bronić i ta sztuka jej się udała. W efekcie nie straciła podania, a chwilę później to ona przełamała rywalkę i ostatecznie wyszła na prowadzenie 3:1. Powtórzyć to mogła w dziewiątym gemie, kiedy to wypracowała sobie łącznie cztery piłki meczowe. Jednak wówczas Sherif zdołała się obronić, ale i tak nie była w stanie odwrócić losów seta (4:6).

Tym samym rozstawiona z "czwórką" Rybakina po godzinie i 31 minutach zameldowała się w kolejnej rundzie. O awans do ćwierćfinału powalczy z Czeszką Sarą Bejlek, która ograła Amerykankę Ashlyn Krueger 6:3, 6:1.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)