Finały World Tour: Federer lepszy od Verdasco

Roger Federer (ATP 1) od zwycięstwa rozpoczął kończący sezon ATP World Tour Finals. Szwajcar w niedzielę wieczorem pokonał Fernando Verdasco (ATP 7) 4:6, 7:5, 6:0.

Już w pierwszym gemie Verdasco przełamał Federera i do końca seta nie pozwolił Szwajcarowi odrobić tej straty. Co więcej lider światowego rankingu nie miał ani jednego break pointa. W drugim secie Federer wykorzystał jedynego break pointa, jakiego miał w 12. gemie i po 1,5 godzinie gry był remis 1-1 w setach.

W drugim gemie decydującego seta Federer przełamał Verdasco po grze na przewagi. Z Hiszpana uszło powietrze i dopiero przy stanie 0:5 zdobył honorowego gema. Mecz trwał równo dwie godziny. Federer wykorzystał trzy z pięciu break pointów oraz wygrał 73 proc. piłek przy swoim podaniu.

Verdasco, który w styczniu doszedł do półfinału Australian Open, przegrywając po pięciogodzinnym dreszczowcu z Rafaelem Nadalem, debiutuje w imprezie kończącej sezon. Federer, triumfator tegorocznych French Open i Wimbledonu, już cztery razy wygrywał Turniej Mistrzów (2003, 2004, 2006, 2007). Przed rokiem Szwajcar po raz pierwszy nie wyszedł z grupy, przegrywając dwa spotkania.

Finały ATP World Tour, Londyn
kort twardy w hali
niedziela, 22 listopada 2009
1. kolejka grupy A

Roger Federer (Szwajcaria, 1) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 7) 4:6, 7:5, 6:0
Andy Murray (Wielka Brytania, 4) - Juan Martín del Potro (Argentyna, 5) 6:3, 3:6, 6:2