Wiadomo, z kim w następnej rundzie zagra Iga Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Robert Prange/Getty Images / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Getty Images / Robert Prange/Getty Images / Na zdjęciu: Andżelika Kerber

Iga Świątek poznała kolejną przeciwniczkę w turnieju WTA 1000 w Rzymie. Rywalką Polki w czwartej rundzie będzie Andżelika Kerber, która w meczu z Alaksandrą Sasnowicz popisała się świetną pogonią.

Iga Świątek jako pierwsza zawodniczka wywalczyła awans do czwartej rundy turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polka w sobotę zmierzyła się z Kazaszką Julią Putincewą i była zdecydowaną faworytką. Choć rywalka, szczególnie w drugim secie, postawiła naszej zawodniczce twarde warunki, liderka rankingu WTA zamknęła ten mecz w dwóch partiach.

Niedługo później nasza tenisistka poznała rywalkę, z którą przyjdzie jej zmierzyć się o miejsce w ćwierćfinale. Wyłoniło ją spotkanie Andżeliki Kerber z Alaksandrą Sasnowicz. Obie zawodniczki we wcześniejszych starciach na kortach w Rzymie nie straciły seta.

Lepsze otwarcie tego pojedynku zanotowała Niemka polskiego pochodzenia, która do utrzymanego podania dołożyła szybkie przełamanie. Choć już po chwili Białorusinka miała piłkę na odrobienie straty, nie zdołała jej wykorzystać, co dało rywalce prowadzenie 3:0.

Kerber dominowała na korcie, a rywalka nie potrafiła nawiązać z nią walki. Efektem było kolejne przełamanie, które prowadząca zanotowała w szóstym gemie. Choć po chwili serwowała na zamknięcie seta, nie dopięła swego. Sasnowicz popisała się bowiem przełamaniem, a po utrzymanym serwisie zniwelowała stratę do połowy. W dziewiątym gemie Niemka wykorzystała już jednak atut własnego podania, wygrywając 6:3.

Początek drugiej partii również należał do byłej liderki rankingu WTA, która po przełamaniu w trzecim secie wyszła na 2:1. Odpowiedź rywalki była jednak natychmiastowa i bardzo konkretna. Białorusinka zapisała na swoim koncie cztery kolejne gemy, odskakując na 5:2. Zanotowała po drodze dwa przełamania i wygrała 16 z 19 rozegranych akcji.

Niemka znalazła się w podbramkowej sytuacji, ale wyszła z niej po mistrzowsku. Obroniła piłkę setową przy własnym podaniu, by w dziewiątym gemie odrobić stratę przełamania, pozbawiając rywalkę dwóch kolejnych szans. Kerber w jedenastym gemie powtórzyła ten wyczyn i wyszła na 6:5.

Po raz kolejny nie zdołała jednak zamknąć partii przy własnym podaniu. Sasnowicz przedłużyła z kolei swoje nadzieje w tym spotkaniu, notując przełamanie powrotne i doprowadzając do tie-breaka. Niemka rozpoczęła go od szybkiego prowadzenia 4-0. W kolejnych fragmentach Białorusinka nawiązała co prawda walkę, ale nieskuteczną. Kerber wygrała 7-4 i zameldowała się w czwartej rundzie, gdzie w poniedziałek zagra z Igą Świątek.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 4,791 mln euro sobota, 11 maja