Janowi Zielińskiemu zrobiło się gorąco

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński

Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do ćwierćfinału turnieju na kortach ziemnych w Genewie. Rozstawiony z numerem pierwszym debel miał z tym nadspodziewany kłopot.

Jan Zieliński i Hugo Nys przystąpili do imprezy w Genewie rozstawieni z numerem pierwszym. Do Szwajcarii wybrali się na przetarcie przed wielkoszlemowym Roland Garros i już po czterech startach w prestiżowych turniejach na kortach ziemnych w Monte Carlo, Barcelonie, Madrycie oraz Rzymie. W stolicy Włoch zatrzymali się po zaledwie jednym zwycięstwie, choć byli obrońcami trofeum.

Polsko-monakijski debel zmierzył się z Tomasem Machacem i Petrem Nouzą z Czech. Nie mieli oni za sobą wspólnych meczów, więc doświadczenie przemawiało zdecydowanie za Janem Zielińskim oraz Hugo Nysem.

Czesi mocno nacisnęli na rozstawionych z numerem pierwszym przeciwników i po zaledwie 31 minutach cieszyli się ze zwycięstwa 6:4 w pierwszym secie. Do stanu 4:4 nie było przełamania, a nawet break pointa. Następnie było ich dużo i z nagłego zamieszania obronną ręką wyszli Tomas Machac oraz Petr Nouza.

Faworyci, nie bez problemu, odgryźli się w drugim secie, który zakończył się wynikiem 7:5. W nim zrobiło się gorąco, skoro Jan Zieliński i Hugo Nys ponownie stracili jako pierwsi podanie. Odpowiedzieli jednak przełamaniem powrotnym i zbudowani tym faktem okazali się mocniejsi na finiszu.

Tym samym o awansie do ćwierćfinału zdecydował super tie-break. W nim inicjatywa przechodziła żwawo z jednej na drugą stronę kortu. Z 0-2 zrobiło się 2-3, a następnie 7-4. Czesi złapali jeszcze kontakt, ale na wyrównanie nie było ich stać. Piłka na 10-7 dla Jana Zielińskiego i Hugo Nysa była ostatnią w meczu.

Lepszy debel zagra w ćwierćfinale z Gonzalo Escobarem oraz Ołeksandrem Niedowiesowem.

ATP Genewa:

I runda gry pojedynczej:

Hugo Nys (Monako, 1) / Jan Zieliński (Polska, 1) - Tomas Machac (Czechy, Alt) / Petr Nouza (Czechy, Alt) 4:6, 7:5, 10-7

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty