Finały World Tour: Söderling po raz pierwszy pokonuje Djokovicia

Robin Söderling pokonał Novaka Đokovicia 7:6(5), 6:1 w meczu grupy B finałów cyklu ATP World Tour. To drugie zwycięstwo Szweda, który zastąpił kontuzjowanego Andy'ego Roddicka.

W pierwszym secie żaden z tenisistów nie był w stanie wykorzystać break pointów (Đoković miał dwa, Söderling - trzy). W tie breaku niespodziewanie górą był szwedzki finalista tegorocznego French Open. W drugim secie Serb, który ostatnio wygrał turnieje w Bazylei i Paryżu, w ogóle nie podjął walki. Söderling w partii tej wygrał 12 z 14 piłek przy swoim podaniu oraz wykorzystał trzy z pięciu break pointów. W całym spotkaniu, które trwało godzinę i 38 minut, Szwed zaserwował 10 asów, podczas gdy Đoković miał ich tylko dwa.

Söderling przełamał fatalną passę meczów z Đokoviciem. Przegrał pięć wcześniejszych ich spotkań, w tym dwa w 2009 roku. Szwed debiutuje w imprezie kończącej sezon, Serb w ubiegłym sezonie wygrał, w finale pokonując Nikołaja Dawidienkę.

Söderling wcześniej także w dwóch setach pokonał Rafaela Nadala i jest już niemal pewny awansu do półfinału.