Roland Garros: Polski mecz dla Fyrstenberga i Matkowskiego

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali w polskim meczu Tomasza Bednarka i Mateusza Kowalczyka 7:6(4), 6:2 i awansowali do II rundy wielkoszlemowego Roland Garros na kortach ziemnych w Paryżu.

Bednarek i Kowalczyk to jedno z objawień ostatnich tygodni. W kwietniu w Casablance pokonali Łukasza Kubota i Olivera Maracha, a na początku maja doszli do finału w Belgradzie. Znacznie wyżej notowani Fyrstenberg i Matkowski nie mieli łatwej przeprawy. Po ciężkim I secie, który w czwartek rozstrzygnęli dopiero w tiebreaku, w II partii musieli obronić pięć break pointów. Sami wykorzystali dwie szanse na przełamanie serwisu rodaków i sięgnęli po zwycięstwo po 71 minutach.

W drugiej rundzie rozstawieni z numerem 8 Polacy zagrają z Ukraińcem Oleksandrem Dołgopolowem Jr. i reprezentantem Uzbekistanu Denisem Istominem.

Roland Garros, Paryż (Francja)

Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród dla mężczyzn 7580,8 tys. euro

piątek, 28 maja

I runda gry podwójnej

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 8) / Marcin Matkowski (Polska, 8) - Tomasz Bednarek (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) 7:6(4), 6:2