Wimbledon: Porażka debla, awans Fyrstenberga w mikście

W grze podwójnej Wimbledonu wystartowało ośmioro Polaków, ale nikt z nich nie zagra w III rundzie. W 1/16 finału jako ostatni z naszych odpadli w sobotę po porażce 10:12 w piątym secie Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg.

To był 24. wspólny mecz Matkowskiego i Fyrstenberga w turniejach wielkoszlemowych, w których odnieśli w sumie 26 zwycięstw, ale tylko trzy w Wimbledonie. Na londyńskiej trawie najlepszy polski debel przed tą edycją triumfował w 2005 roku. Fyrstenberg ma na koncie o jeden wygrany mecz więcej, bo w 2007 roku przeszedł rundę w duecie z Kubotem.

Fyrstenberg i Matkowski w sobotę zainaugurowali grę mieszaną, w której obaj awansowali bez gry do II rundy. Matkowski w parze z Włoszką Garbin nie dokończyli przerwanego w trzecim secie meczu, a Fyrstenberg z Chinką Yan pokonali debiutującą w mikście Jans i Meksykanina Gonzáleza. W mikście gra jeszcze Rosolska (ze Słowakiem Zelenayem), ale pierwszy mecz (także II rundy) mają zaplanowany dopiero na poniedziałek.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu 2,08 mln funtów

sobota, 26 czerwca

II runda (1/16 finału) gry podwójnej mężczyzn:

Yen-Hsun Lu (Tajwan) / Janko Tipsarević (Serbia) - Mariusz Fyrstenberg (Polska, 6) / Marcin Matkowski (Polska, 6) 3:6, 6:3, 4:6, 7:5, 12:10

II runda (1/16 finału) gry mieszanej:

Zi Yan (Chiny, 8) / Mariusz Fyrstenberg (Polska, 8) - Klaudia Jans (Polska) / Santiago González (Meksyk) 7:6(5), 6:3

Tathiana Garbin (Włochy, 16) / Marcin Matkowski (Polska, 16) - Anna Smith (Wielka Brytania, WC) / Jonathan Marray (Wielka Brytania, WC) 6:7, 7:6, *3:3 - mecz przerwany z powodu zmroku