ATP Atlanta: Przysiężny znów przegrał z Müllerem

Michał Przysiężny (ATP 87) w siedemnastym w karierze turnieju głównego cyklu po raz czternasty poniósł porażkę w pierwszym meczu. We wtorek w Atlancie po 144 minutach walki lepszy 6:4, 4:6, 7:6 był kwalifikant Gilles Müller (ATP 206).

Mecze z Przysiężnym (już trzy w sezonie) są dla Müllera ciężkimi przeprawami, ale jednak to Luksemburczyk po raz kolejny wychodzi z takiego pojedynku zwycięsko. Tym razem w tie breaku trzeciego seta, ale w tie breaku, w którym ćwierćfinalista US Open 2008 szybko wypracował sobie wysoką przewagę. Müller wygrał w tym roku w premierowym cyklu dwa mecze - oba z Przysiężnym.

Późno w nocy polskiego czasu Przysiężny w duecie z Tejmurazem Gabaszwili odpadł z debla po porażce z Amerykanami Mardym Fishem i Andym Roddickiem. To był pierwszy mecz "Ołówka" - w grze pojedynczej lub podwójnej - z którymś z ex liderów rankingu singlowego ATP.

Atlanta Tennis Championships, Atlanta, stan Georgia (USA)

ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 531 tys. dol.

wtorek, 20 lipca

I runda gry pojedynczej:

<b><center>Gilles Müller</b><br>(Luksemburg, Q) <b><center>6:4, 4:6, 7:6(4)</b> <b><center>Michał<br> Przysiężny</b><br>(Polska)

I runda gry podwójnej:

Mardy Fish (USA) / Andy Roddick (USA) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) / Michał Przysiężny (Polska) 6:2, 6:4