WTA Sydney: Henin bez gry, Janković coraz zdrowsza

Justine Henin nie musiała wychodzić na kort, aby awansować do ćwierćfinału turnieju WTA w Sydney. Rywalka Belgijki - Lucie Safarova z Czech poddała mecz z powodu kontuzji. O urazie z Pucharu Hopmana zapomniała już chyba Jelena Janković, która w trzech setach pokonała Tatianę Golovin z Francji.

Adam Naruszewicz

Janković straciła pierwszego seta w meczu z Francuzką Tatianą Golovin, jednak w dwóch kolejnych była bezkonkurencyjna. Co ważniejsze - Serbka wreszcie dokończyła mecz gry pojedynczej. W Pucharze Hopmana Janković nie wyszła do singlowego spotkania w finale, natomiast w dwóch poprzednich pojedynkach kreczowała.

Ciężką przeprawę miała także Ana Ivanović. Serbka udanie rozpoczęła mecz, wygrywając 6:1 w pierwszej partii przeciwko Francuzce Virginie Razzano. Dwa kolejne sety przebiegały zupełnie inaczej - Ivanović najpierw przegrała 2:6, a potem ledwo zwyciężyła w ostatnim secie.

Na drugiej rundzie swój udział w zawodach zakończyły dwie rozstawione zawodniczki: Daniela Hantuchova (Słowacja, 6) i Marion Bartoli (Francja, 7).