Berdych i Karlovic za burtą, Nadal i Djokovic bez problemów

Szesnastu rozstawionych zawodników pojawiło się w środę na kortach im. Rolanda Garrosa, a do kolejnej rundy awansowało trzynastu z nich. W tym gronie znaleźli się jedni z najlepszych na świecie, odpowiednio drugi i trzeci tenisista globu - Rafael Nadal i Novak Djokovic.

Jarosław Kowal

Nadal rozkręcał się z seta na set w meczu z Brazylijczykiem Thomazem Belluccim. Pierwszego wygrał 7:5, aby w ostatnim oddać rywalowi już tylko jednego gema. Z jeszcze lepszej strony pokazał się Novak Djokovic, który dzięki pewnemu zwycięstwu nad Miguelem Angelem Lopezem z Hiszpanii awansował już do trzeciej rundy imprezy.

Inni wysoko rozstawieni gracze także nie zawodzili. Grający z piątką David Ferrer, a także turniejowa dziesiątka - Andy Murray - swoje mecze wygrywali dość pewnie, również bez straty seta.

Drugi z nich, rudowłosy Murray, kłopoty mógł mieć tylko w jednym momencie meczu z Argentyńczykiem Jose Acasuso. W końcówce spotkania przypadkiem uderzył rakietą... sędziego liniowego. Na jego szczęście zarówno arbiter, jak i jego argentyński rywal, zbyt groźni tego dnia nie byli.

Jednak dzień bez niespodzianek to dzień stracony, dlatego i w środę nie obyło się bez niewielkich zaskoczeń. Za burtą drugiego tegorocznego Wielkiego Szlema są już między innymi dwumetrowy olbrzym z Chorwacji, jednen z najlepiej serwujących tenisistów świata Ivo Karlovic czy chociażby najlepszy Czech - Tomas Berdych.

Wyniki środowych meczów I rundy:

Dmitrij Tursunow (Rosja, 30) - Daniel Brands (Niemcy) 6:2, 6:4, 7:5

Michaił Jużny (Rosja, 15) - Benjamin Becker (Niemcy) 6:1, 6:3, 7:6(4)

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 7:5, 6:3, 6:1

Martin Vassallo (Argentyna) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 7:6(1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:3

Juergen Melzer (Austria) - Peter Luczak (Australia) 6:3, 6:2, 6:4

Marcos Daniel (Brazylia) - Juan Carlos Ferrero (Hiszpania, 23) 6:7(5), 2:2 i krecz Ferrero

Ivan Ljubicic (Chorwacja, 28) - Eric Prodon (Francja) 7:5, 7:6(6), 7:6(4)

Diego Junqueira (Argentyna) - Adrian Mannarino (Francja) 6:1, 6:2, 6:2

Marat Safin (Rosja) - Jean-Rene Lisnard (Francja) 6:7(5), 6:1, 6:3, 6:2

Victor Hanescu (Rumunia) - Dudi Sela (Izrael) 4:6, 6:2, 4:6, 6:4, 6:3

Robby Ginepri (USA) - Donald Young (USA) 6:2, 3:6, 7:6(4), 6:2

Albert Montanes (Hiszpania) - Kristof Vliegen (Belgia) 7:6(5), 7:6(2), 7:6(3)

David Marrero (Hiszpania) - Victor Crivoi (Rumunia) 6:3, 6:3, 5:7, 6:4

Alejandro Falla (Kolumbia) - Ivo Karlovic (Chorwacja, 20) 3:6, 7:6(4), 7:6(6), 5:7, 6:4

Julien Benneteau (Francja) - Vincent Spadea (USA) 6:4, 6:4, 3:6, 3:6, 6:3

Marin Cilic (Chorwacja) - Robin Haase (Holandia) 7:6(6), 6:2, 7:6(4)

Igor Andriejew (Rosja, 27) - Potito Starace (Włochy) 6:1, 6:7(3), 6:1, 6:4

Gael Monfils (Francja) - Arnaud Clement (Francja) 7:5, 6:3, 6:1

Novak Djokovic (Serbia, 3) - Miguel Angel Lopez (Hiszpania) 6:1, 6:1, 6:3

Wayne Odesnik (USA) - Lee Hyung-taik (Korea Płd.) 6:2, 4:6, 6:3, 6:2

Eduardo Schwank (Argentyna) - Marcel Granollers (Hiszpania) 6:7(5), 6:2, 6:4, 6:4

Andy Murray (W.Brytania, 10) - Jose Acasuso (Argentyna) 6:4, 6:0, 6:4

Michael Llodra (Francja) - Tomas Berdych (Czechy, 11) 6:3, 4:6, 5:7, 6:3, 6:4

Simone Bolelli (Włochy) - Juan Martin Del Potro (Argentyna) 3:6, 7:6(0), 7:5, 6:2

Nicolas Almagro (Hiszpania, 19) - Sebastian Decoud (Argentyna) 7:6(2), 6:2, 6:1

Paul-Henri Mathieu (Francja, 18) - Oscar Hernandez (Hiszpania) 2:6, 1:6, 6:4, 6:3, 6:2