US Open: Domachowska wyeliminowana na starcie eliminacji

Marta Domachowska (WTA 190) uległa 6:7, 2:6 Jewgienii Rodinie (WTA 111) w trwającym 87 minut czwartkowym meczu I rundy eliminacji międzynarodowych mistrzostw Stanów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Krzysztof Straszak

Marta Domachowska, 24 lata, to pierwszy rok jej kariery, gdy nie zagrała w Wielkim Szlemie (foto Seweryn Dombrowski)
Domachowska czterokrotnie wystąpiła w głównej drabince US Open (bez zwycięstwa), ostatnio przed rokiem, kiedy jedyny raz przeszła fazę wstępną. Nieudanie eliminacje kończyła wcześniej w 2004 (III runda) i 2007 roku (II runda). Porażka już na starcie kwalifikacji sprawi, że warszawianka po US Open wypadnie poza Top 200 rankingu. Przeciw Rodinie zanotowała pięć asów, ale aż 10 podwójnych błędów serwisowych (58% skuteczności pierwszego podania). Domachowska, teoretycznie druga rakieta Polski, w otwierającym secie odrobiła stratę przełamania, ale rywalka uciekła jej w tie breaku. W sumie Marta (2 z 7 wykorzystanych break pointów) zdobyła o 16 pkt mniej od Rosjanki (cztery przełamania na osiem okazji), która wygrała 45% piłek po returnie. Na korcie nr 9 opóźnia się rozpoczęcie gier sesji popołudniowej. Przed północą polskiego czasu na kort w meczu I rundy powinni wyjść Jerzy Janowicz i Duńczyk Nielsen. Łodzianin jest drugim i ostatnim naszym reprezentantem w eliminacjach ostatniego w sezonie turnieju Wielkiego Szlema. Fotorelacja z Nowego Jorku - foto.sportowefakty.pl US Open, Nowy Jork (Stany Zjednoczone) Wielki Szlem, kort twardy (DecoTurf), pula nagród w singlu 15,916 mln dol. czwartek, 26 sierpnia I runda eliminacji gry pojedynczej kobiet: Jewgienija Rodina (Rosja, 6) - Marta Domachowska (Polska) 7:6(3), 6:2

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.