Cykl ITF: Gawron finalistą w Poznaniu

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Marcin Gawron (ATP 490) spotka się z Alexandrem Slabinskym (ATP 548) w niedzielnym finale turnieju Futures w Poznaniu. Pochodzący z Ukrainy reprezentant Wielkiej Brytanii w półfinale pokonał kwalifikanta Roberta Godlewskiego (ATP 1534).

W tym artykule dowiesz się o:

W międzynarodowych mistrzostwach Wielkopolski 22-letni Gawron zanotował dwunasty w karierze finał zawodowego turnieju: wygrał dotąd trzy, ostatni przed dwoma tygodniami w słowackich Pieszczanach. Slabinsky po trzecim secie pokonał nowosądeczanina w kwietniu na korcie ziemnym w Turcji.

Tytuł deblowy na kortach AZS-u wywalczyli zawodnicy klubu-gospodarza, Bartosz Sawicki i Maciej Smoła, mistrzowie Polski w kategoriach odpowiednio do lat 18 w hali i do lat 21, członkowie drużyny narodowej, która na początku sierpnia zajęła czwarte miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach Europy juniorów.

sobota, 28 sierpnia

wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Enschede (Holandia), 10 tys. dol., kort ziemny:

półfinał gry podwójnej:

Olga Brózda (Polska) / Natalia Kołat (Polska) - Quirine Lemoine (Holandia) / Sabine van der Sar (Holandia) 6:1, 6:7(4), 10-7

MĘŻCZYŹNI

Poznań (Polska), 15 tys. dol., kort ziemny:

półfinał gry pojedynczej:

Alexander Slabinsky (Wielka Brytania, 5/Q) - Robert Godlewski (Polska, Q) 6:4, 6:2

Marcin Gawron (Polska, 7) - Michal Konečný (Czechy) 4:6, 7:6(2), 6:4

finał gry podwójnej:

Bartosz Sawicki (Polska) / Maciej Smoła (Polska) - Rafał Gozdur (Polska, 3) / Mateusz Szmigiel (Polska, 3) 4:6, 6:4, 10-5