International Premier Tennis League: Agnieszka Radwańska gromi, Rafael Nadal lepszy od Rogera Federera

Agnieszka Radwańska odniosła kolejne pewne zwycięstwo w drugiej edycji International Premier Tennis League. Hit dnia dla Rafaela Nadala, który okazał się lepszy od Rogera Federera.

Rafał Smoliński
PAP

W ostatnim meczu turnieju rozgrywanego w Nowym Delhi broniący tytułu Micromax Indian Aces spotkali się z Obi UAE Royals. Agnieszka Radwańska zmierzyła się z Kristiną Mladenović i rozpoczęła od pewnego przełamania w gemie otwarcia. Polka oddaliła wizję utraty serwisu, po czym na tablicy wyników zapisała się Francuzka. Od stanu 2:1 na korcie rządziła już tylko krakowianka, która w piątym gemie wykorzystała w odpowiednim momencie Coca-Cola Power Point (wygrała akcję za dwa punkty), a całego seta zwieńczyła rezultatem 6:1.

Gospodarze zdominowali w sobotę rywali. W mikście nie zawiedli Rohan Bopanna i Sania Mirza, a ozdobą meczu było starcie Fabrice'a Santoro z Goranem Ivaniseviciem, zakończone dopiero w tie breaku. Francuz popisywał się w tym secie genialnymi lobami czy minięciami, doprowadzając zgromadzoną w hali Indira Gandhi Arena publiczność do euforii. Po pojedynku legend na kort wkroczyli Rafael Nadal i Roger Federer. Hiszpan i partnerujący mu Bopanna pokonali Szwajcara i Marina Cilicia.

Zwycięstwo w deblu zapewniło drużynie Micromax Indian Aces szóstą wygraną w tegorocznej edycji IPTL. Ostateczny wynik został ustalony po starciu Nadala z Federerem. Nie było to może wielkie widowisko, ale trzymało w napięciu do samego końca, ponieważ jego rozstrzygnięcie zapadło dopiero w tie breaku. Wcześniej tenisista z Majorki dwukrotnie wychodził na prowadzenie z przełamaniem, lecz za każdym razem tracił przewagę. Nadal pokonał Federera 6:5, a cały mecz zakończył się triumfem Micromax Indian Aces 30:19.

W pierwszym meczu soboty ekipa OUE Singapore Slammers pokonała Legendari Japan Warriors 24:22. Drużyna z Kobe jako pierwsza wyszła na prowadzenie, bowiem zwycięstwo w secie otwarcia uzyskał legendarny Thomas Enqvist. Rywale jednak odpowiedzieli za sprawą Dustina Browna i Karolíny Plíškovej oraz Belindy Bencić, która rozgromiła w singlu Kirsten Flipkens. Korzystny wynik utrzymał Nick Kyrgios. Australijczyk przegrał co prawda w deblu w parze z Marcelo Melo, lecz w grze pojedynczej okazał się lepszy od Philippa Kohlschreibera.

Turniej w Nowym Delhi dobiegł końca, a broniący tytułu Micromax Indian Aces są bliscy uzyskania przepustki do wielkiego finału. Od poniedziałku do środy mecze IPTL będą rozgrywane w Dubaju, gdzie z drużyną poleci także Agnieszka Radwańska.

Micromax Indian Aces - Obi UAE Royals 30:19

Set 1.: Rohan Bopanna / Sania Mirza - Daniel Nestor / Kristina Mladenović 6:4 Set 2.: Agnieszka Radwańska - Kristina Mladenović 6:1 Set 3.: Fabrice Santoro - Goran Ivanišević 6:5 Set 4.: Rohan Bopanna / Rafael Nadal - Marin Čilić / Roger Federer 6:4 Set 5.: Rafael Nadal - Roger Federer 6:5

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy % gemów
1 Micromax Indian Aces 7 6 1 192-141 58
2 OUE Singapore Slammers 7 4 3 174-167 51
3 Obi UAE Royals 6 3 3 140-142 50
4 Philippine Mavericks 7 4 3 165-173 49
5 Legendari Japan Warriors 8 1 7 171-208 45

* Drużyna Obi UAE Royals rozegra o jeden mecz więcej od pozostałych ekip w drugiej edycji IPTL, dlatego postanowiła nie wliczać do klasyfikacji generalnej przegranego 18:29 spotkania z Philippine Mavericks z 6 grudnia (turniej w Manili). ** Do wielkiego finału, który rozegrany zostanie 20 grudnia w Singapurze, awansują dwie najlepsze drużyny.