WTA Dubaj: Kolejna kapitulacja Bartoli przed Radwańską

To już sześć meczów, w których Agnieszka Radwańska odprawiła z kwitkiem Francuzkę Marion Bartoli (WTA 17). W 1/8 finału turnieju WTA Tour w Dubaju krakowianka, dziesiąta rakieta świata, wygrała 6:3, 6:2 w 68 minut.

W piątkowym ćwierćfinale na głównej arenie najlepsza polska tenisistka spotka się z niewygodną dla niej dwukrotną mistrzynią wielkoszlemową Swietłaną Kuzniecową (bilans 3-8, ale 0-4 od 2009 roku).

By myśleć o utrzymaniu dorobku punktowego, Radwańska musi awansować do ostatniej czwórki, tam gdzie dotarła przed rokiem. W dwóch dotychczasowych meczach tej edycji turnieju (ranga Premier 5) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie straciła seta (w sumie już w siedmiu z jedenastu spotkań tegorocznych).

Do zachowania perfekcyjnego bilansu z Bartoli (6-0, tylko jeden oddany set) przyczyniła się niezła dyspozycja serwisowa Radwańskiej: 69% skuteczności trafienia i 79% piłek wygranych przy pierwszym serwisie, do tego trzy asy i skuteczna obrona dwóch z trzech break pointów.

Mająca od Australian Open problemy z mięśniem płaszczkowatym 26-letnia Bartoli, finalistka Wimbledonu 2007 i ex dziewiąta singlistka rankingu, nie utrzymała żadnego z czterech break pointów, po dwa razy w każdym secie dając się przełamać faworyzowanej rywalce.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (ZEA)

WTA Tour Premier 5, kort twardy (Decoturf II), pula nagród 2,05 mln $

czwartek, 17 lutego

III runda (1/8 finału):

<b><center>Agnieszka <br>Radwańska</b><br>(Polska, 8) <b><center>6:3, 6:2</b> <b><center>Marion Bartoli</b><br>(Francja, 10)