WTA Miami: Radwańska rozgromiła Záhlavovą Strýcovą

Szybko, sprawnie i bez bólu. Agnieszka Radwańska po zwycięstwie nad Barborą Záhlavovą Strýcovą (6:1, 6:0 w 69 minut) zameldowała się w III rundzie turnieju WTA Tour w Miami. O 1/8 finału krakowianka zagra w niedzielę z Marią Kirilenko.

Rafał Smoliński

22-letnia Radwańska wykonała w piątek pierwszy krok w kierunku powtórzenia ubiegłorocznego wyniku, kiedy to dopiero w ćwierćfinale powstrzymała ją nieobecna w tym roku w Miami Amerykanka Venus Williams. Radwańska po raz drugi w karierze pokonała Záhlavovą Strýcovą, która wcześniej doznała porażki z młodszą Polką jeszcze w organizowanych w 2005 roku na terenie Czech zawodach pod egidą ITF.

CZYTAJ: Stara znajoma Kirilenko znów po drugiej stronie siatki

I SET Krakowianka błyskawicznie zdominowała Czeszkę, która już w drugim gemie meczu zmuszona była bronić czterech break pointów. Radwańska wywalczyła prowadzenie 3:1 i serwując bardzo pewnie nie dała rywalce żadnych okazji na odrobienie straty. Tenisistka z Pilzna straciła również serwis w szóstym gemie, co ostatecznie przesądziło o losach premierowej odsłony.

II SET Záhlavová Strýcová nie poprawiła swojej gry w drugiej partii, którą Radwańska otworzyła trzecim z rzędu przełamaniem. Polka pewnie wygrała swoje podanie, a następnie zdobyła kolejnego breaka. Nic już nie było w stanie zatrzymać krakowianki, która jeszcze raz przełamała Czeszkę, obroniła jedynego wywalczonego przez rywalkę break pointa w szóstym gemie i z łatwością zakończyła ten pojedynek.