WTA Miami: Radwańska i Hantuchová ograły mistrzynie Indian Wells

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchová kontynuują swój występ w grze podwójnej turnieju WTA Tour Premier Mandatory w Miami. Polsko-słowacki duet zwyciężył 6:4, 6:3 w 1/8 finału Hinduskę Sanię Mirzę i Rosjankę Jelenę Wiesninę, triumfatorki zeszłotygodniowych zawodów w Indian Wells.

Rafał Smoliński

Niedzielny porządek dnia Radwańskiej był analogiczny do piątkowego. Najpierw 22-letnia krakowianka ograła w singlu Rosjankę Marię Kirilenko, a po dwugodzinnej przerwie wyszła na kort po raz drugi, by awansować do ćwierćfinału debla. Radwańska i Hantuchová zrewanżowały się Mirzy i Wiesninie za półfinałową porażkę z poprzednich zawodów w Indian Wells. Kolejnymi rywalkami polsko-słowackiego duetu będą Hiszpanki Nuria Llagostera oraz Arantxa Parra.

Radwańska i Hantuchová już na samym początku meczu przełamały swoje przeciwniczki, które jednak błyskawicznie wyrównały w drugim gemie. Podwójny błąd serwisowy Wiesniny ponownie dał Polce i Słowaczce prowadzenie 3:2, ale i tym razem Hinduska i Rosjanka odrobiły stratę. Kluczowy dla losów premierowej odsłony okazał się siódmy gem, w którym polsko-słowacki debel wywalczył trzecie przełamanie, nie oddając już zdobytej przewagi do końca seta.

Polka i Słowaczka obroniły trzy break pointy w drugim gemie, a następnie odebrały serwis rywalkom na 2:1. Mirza wraz ze swoją partnerką starały się odrobić stratę, ale wszystkie cztery wypracowane przez nie okazje zostały zmarnowane. Radwańska i Hantuchová zadały ostateczny cios przeciwniczkom, przełamując ich podanie w dziewiątym gemie.

Sony Ericsson Open, Miami (USA)
WTA Tour Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 4,5 mln dol.
niedziela, 27 marca

II runda (1/8 finału) gry podwójnej:

Agnieszka Radwańska (Polska) / Daniela Hantuchová (Słowacja) - Sania Mirza (Indie) / Jelena Wiesnina (Rosja) 6:4, 6:3