WTA Miami: Życiowy sukces Radwańskiej w deblu

Współpraca Agnieszki Radwańskiej z Danielą Hantuchovą przyniosła obu deblowy tytuł w turnieju WTA Tour najwyższej rangi Premier Mandatory w Miami. W finale Polka i Słowaczka wygrały w super tie breaku z Nadieżdą Pietrową i Liezel Huber (7:6, 2:6, 10-8).

Dla Agnieszki to drugi deblowy tytuł w karierze (pierwszy zdobyła w 2007 roku w Stambule wspólnie z siostrą Urszulą). Hantuchová wygrała swój dziewiąty deblowy turniej. Polka i Słowaczka zaliczyły kolejny udany wspólny występ w grze podwójnej, przed dwoma tygodniami w Indian Wells zostały zatrzymane dopiero w półfinale przez późniejsze triumfatorki Jelenę Wiesninę i Sanię Mirzę.

W I secie Polka i Słowaczka przegrywały 2:4 (wcześniej w trzecim gemie nie wykorzystały czterech break pointów przy podaniu Huber), ale wyrównały na 4:4. W dziewiątym gemie zmarnowały break pointa, a w 10. będąc dwa punkty od przegrania seta od 0-30 zgarnęły cztery punkty. W tie breaku Huber i Pietrowa prowadziły 3-1 i 4-2, ale końcówka należała do Radwańskiej i Hantuchovej, które zdobyły pięć z sześciu kolejnych punktów i wygrały pierwszego seta równo po godzinie gry.

Radwańska: Daniela jest świetną partnerką

W II secie Huber i Pietrowa odskoczyły na 4:0. Radwańska i Hantuchová zapisały na swoje konto piątego gema po obronie break pointa. W całym secie krakowianka i Słowaczka miały trzy szanse na przełamanie serwisu rywalek, ale żadnej nie potrafiły wykorzystać.

W super tie breaku Radwańska i Hantuchová objęły prowadzenie na 3-1 (rywalki wyrównały na 3-3), a następnie 6-4 i 9-6 i wykorzystując trzeciego meczbola zapewniły sobie tytuły.

Sony Ericsson Open, Miami (USA)
WTA Tour Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 4,5 mln dol.
niedziela, 3 kwietnia

finał gry podwójnej:

Daniela Hantuchová (Słowacja) / Agnieszka Radwańska (Polska) - Nadia Pietrowa (Rosja, 3) - Liezel Huber (USA, 3) 7:6(5), 2:6, 10-8