WTA Madryt: Radwańska w II rundzie

Mimo złego początku meczu Agnieszka Radwańska udanie zainaugurowała sezon na otwartych kortach ziemnych. W I rundzie turnieju w Madrycie krakowianka pokonała Jarosławę Szwiedową (2:6, 6:1, 6:3 w 1h38'). W 1/16 finału zmierzy się w poniedziałek z Jarmilą Gajdošovą (WTA 31).

Było to czwarte spotkanie obu zawodniczek i po raz trzeci górą jest krakowianka. Szwiedowa pokonała Polkę w ubiegłym sezonie podczas Roland Garros. Dla Radwańskiej to drugi wygrany mecz w trzecim starcie w Madrycie. W 2009 roku przegrała z Samanthą Stosur, a w ubiegłym sezonie po zwycięstwie nad Marią Kirilenko uległa Patty Schnyder.

Agnieszka została przełamana już w pierwszym gemie i Szwiedowa po utrzymaniu podania prowadziła 2:0. Krakowianka w czwartym gemie nie wykorzystała szansy na odrobienie straty, za to w siódmym gemie reprezentantka Kazachstanu dorzuciła jeszcze jedno przełamanie i przy 5:2 i zamknęła seta własnym podaniem. W II secie Radwańska od 1:1 zdobyła pięć gemów.

W piątym gemie decydującego seta krakowianka przełamała Szwiedową, a następnie utrzymała podanie, choć przegrywała 0-30, i prowadziła 4:2. W ósmym gemie Agnieszka wygrała serwis na sucho, a następnie zakończyła mecz przy podaniu rywalki.