Wimbledon: Radwańska przegrała z Cetkovską w II rundzie

Wimbledon tylko do tego roku był jedynym wielkoszlemowym turniejem, w którym Agnieszka Radwańska zawsze grała co najmniej w III rundzie. Od awansu do tej fazy w 125. edycji krakowianka była o dwie piłki, ale w przerywanym dwukrotnie z powodu deszczu meczu uległa Petrze Cetkovskiej (6:3, 6:7[5], 4:6 w 2h22').

Krzysztof Straszak

Agnieszka Radwańska, 22 lata, czterokrotna ćwierćfinalistka wielkoszlemowa (foto EPA)
Isia prowadziła i serwowała w drugim secie (5:4, 30-30), kiedy jej spotkanie z Cetkovską zostało przerwane - ok. godz. 16:40 polskiego czasu, gdy w Londynie zaczął padać gęstszy deszcz. Po powrocie na kort (po 30 minutach) Radwańska została po raz pierwszy przełamana i choć po chwili znów serwowała, by zakończyć mecz, doszło do tie breaka, w którym Czeszka wywalczyła sobie podanie na setbola przy 6-5. CZYTAJ: Serena straciła seta z Halep, Schiavone i Kuzniecowa w III rundzie W trzeciej partii Radwańska prowadziła 4:1, a potem serwowała, by podwyższyć prowadzenie na 5:2, ale gem trafił na konto Cetkovskiej. Czeszka sama wyszła na 5:4 z przełamaniem i wtedy po raz drugi zawodniczki zeszły z kortu z powodu deszczu. Była 18:11; tym razem przerwa trwała około godziny. Cetkovská, która nigdy wcześniej nie wygrała meczu w Wimbledonu, wielkiej szansy nie zmarnowała: wygrała cztery piłki i w sobotę zagra z Aną Ivanović o najlepszą szesnastkę. Przygotowywana do gry na trawie przez Tomasza Wiktorowskiego, niemająca w Londynie bezpośredniego kontaktu z ojcem, Agnieszka Radwańska kończy teoretycznie najgorszy występ w Wimbledonie (zostaje debel), turnieju swojego życia. Mistrzyni juniorek w 2005 roku, dwukrotna ćwierćfinalistka (2008 i 2009), krakowianka tegoroczny sezon na swojej ukochanej zielonej nawierzchni będzie wspominać gorzko w związku z Czeszkami o imieniu Petra: w Eastbourne przegrała z Kvitovą, w SW19 z Cetkovską. Najlepszą polską tenisistkę czeka strata punktów w rankingu WTA, w którym w pierwszy poniedziałek Wimbledonu plasowała się na 11. pozycji. Przed rokiem Isia dotarła do IV rundy The Championships, a w tym sezonie w tej samej fazie miała szansę zrewanżować się Na Li. The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu 10,46 mln funtów czwartek, 23 czerwca II runda (1/32 finału):