ATP Tokio: Kubot w deblu lepszy od Petzschnera

Łukasz Kubot i Radek Štěpánek pokonali niemiecki duet: Michaela Kohlmanna i Philippa Petzschnera 6:1, 6:4 w I rundzie turnieju rozgrywanego na kortach twardych w Tokio.

Dominika Pawlik

Łukasz Kubot w grze pojedynczej odpadł już w I rundzie z Ernestsem Gulbisem po wyrównanym pojedynku. Jego czeski partner w stolicy Japonii jest rozstawiony z numerem 7. i w piątek wystąpi w ćwierćfinale. Petzschner po pamiętnym finale w US Open z Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim bez większego powodzenia startował w azjatyckich turniejach. Kohlmann po dłuższej przerwie (spowodowanej kontuzją partnera) wrócił do współpracy z Alexandrem Waske i w ubiegłym tygodniu osiągnęli finał w Bangkoku.

Duet polsko-czeski świetnie rozpoczął mecz wygrywając pewnie swoje podanie, w czwartym gemie na czysto przełamali rywali. Wykorzystali drugiego break pointa przy kolejnej okazji i zdobycie seta było formalnością. Druga partia rozpoczęła się od odebrania podania duetowi niemieckiemu i tą przewagę Kubot i Štěpánek utrzymali do końca. W całym meczu zaserwowali pięć asów i stracili zaledwie trzynaście punktów przy swoim podaniu.

W kolejnej rundzie zmierzą się z brazylijskim duetem: Marcelo Melo i Bruno Soares, którzy dość nieoczekiwanie wyeliminowali najwyżej rozstawioną parę turnieju Rohana Bopannę i Aisama Qureshiego.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 1,1 mln dol.
czwartek, 6 października

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska) / Radek Štěpánek (Czechy) - Michael Kohlmann (Niemcy) / Philipp Petzschner (Niemcy) 6:1, 6:4