Challenger Rennes: Janowicz zmiażdżył Warda

Jerzy Janowicz w 55 minut pokonał o rok starszego Alexandra Warda 6:0, 6:2 w I rundzie eliminacji do halowego turnieju w Rennes (pula nagród 64 tys. euro). Łodzianin jest najwyżej rozstawionym zawodnikiem w eliminacjach.

Dominika Pawlik

Janowicz znakomicie rozpoczął spotkanie. Pierwszego seta wygrał do zera zdobywając przy swoim serwisie 12 z 14 punktów, a przy podaniu rywala 13 z 19. Drugi set zapowiadał się podobnie. Janowicz prowadził 5:0 i serwował, wtedy Ward wykorzystał swoją pierwszą okazję w tym meczu i przełamał Polaka. Następnie wygrał pierwszego gema przy swoim podaniu. W ósmym gemie Brytyjczyk już nie miał szans, Janowicz skorzystał z pierwszego meczbola. W całym meczu łodzianin zaserwował trzy asy i przy swoim podaniu stracił zaledwie osiem punktów.

W kolejnej rundzie Janowicz zagra z Chorwatem Lovro Zovko. O awans do turnieju głównego, jeżeli wygra w II rundzie, zmierzy się z Danielem Evansem lub Alexandre Penaud.

Najwyżej rozstawionymi zawodnikami turnieju w Rennes będą: Adrian Mannarino, Olivier Rochus, Julien Benneteau oraz Nicolas Mahut.