ATP Wiedeń: Janowicz i Przysiężny pomyślnie w I rundzie kwalifikacji

Jerzy Janowicz i Michał Przysiężny bez straty seta awansowali do II rundy eliminacji halowego turnieju rozgrywanego w Wiedniu (pula nagród 650 tys. euro). W grze podwójnej wystąpią Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Dominika Pawlik

Jako pierwszy awans zapewnił sobie Michał Przysiężny. Szybko przełamał Simona Greula i błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 4:0, rywal odrobił stratę przełamania, ale Polaka to zdarzenie tylko zmobilizowało do lepszej gry i oddał do końca partii zaledwie dwa punkty. Drugi set był bardziej wyrównany, o końcowym wyniku przesądził siódmy gem, w którym Przysiężny przełamał do 15. Łącznie w całym spotkaniu zaserwował 11 asów i oddał tylko 15 piłek przy swoim podaniu, Greul stracił aż 27. W II rundzie polski zawodnik zmierzy się z Rubenem Bemelmansem, który niespodziewanie pokonał rozstawionego w eliminacjach z numerem 2. Martina Kližana 7:5, 6:2. W razie zwycięstwa o awans do turnieju głównego zagra z Danielem Brandsem lub Janem Hájkiem.

Jerzy Janowicz dobrze zaczął spotkanie od przełamania już w trzecim gemie. Ivo Ivo Minář miał szansę na odrobienie strat w szóstym gemie, ale dokonał tego dopiero dwa gemy później i doszło do tie breaka. Górą był łodzianin, choć zanim zwyciężył, obronił cztery setbole. Drugi set był już tylko formalnością. Czech zdołał ugrać tylko gema. Janowicz zaserwował 11 asów, ale popełnił też cztery podwójne błędy serwisowe, a po pierwszym podaniu przegrał tylko sześć punktów. W II rundzie zagra z Maxime Authomem, który pokonał rozstawionego z numerem 8. Grega Žemlję 6:2, 6:3. Jeżeli uda mu się pokonać Belga, zagra ze Stevem Darcisem lub Simone Bolellim.

W stolicy Austrii na występ zdecydował się najlepszy polski debel. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w Wiedniu są rozstawieni z numerem 4. i w I rundzie podejmą parę argentyńsko-brazylijską: Juana Ignacio Chelę i André Sá. W tej samej połówce drabinki znajdują się Bob Bryan i Mike Bryan.