WTA Sydney: Siostrzany bój dla Agnieszki, nerwowa Ula zdobyła tylko dwa gemy

W meczu krakowskich sióstr po raz trzeci górą Agnieszka (WTA 8), która w I rundzie Apia International w Sydney pokonała Urszulę (WTA 105) 6:1, 6:1. O ćwierćfinał Isia zagra z Andreą Petković (WTA 10), którą w ubiegłym sezonie pokonała w finale w Pekinie.

Było to czwarte starcie krakowianek w cyklu WTA. W pierwszym w 2008 roku w Dubaju górą była Ula, w trzech kolejnych, w tym w ubiegłym sezonie w I rundzie US Open, lepsza okazała się Agnieszka. Dla młodszej z sióstr, która przeszła kwalifikacje, było to zdecydowanie najgorsze spotkanie z Isią. Bardzo poirytowana niemal od początku, w pewnym momencie o mały włos nie rozwaliła rakiety, nie była w stanie pokazać pełni swojego potencjału. O jej stanie ducha niech świadczy to, że mecz zakończyła podwójnym błędem.

O awans do ćwierćfinału Agnieszka zagra z Petković, która pokonała Anastazję Pawluczenkową (WTA 16) 6:2, 6:3. Polka wygrała z Niemką wszystkie pięć dotychczasowych spotkań, z czego trzy w ubiegłym sezonie, w tym w pamiętnym finale w Pekinie, w którym II seta przegrała 0:6.

W drugim gemie I seta od 30-30 Ula zrobiła dwa błędy (bekhend w siatce, podwójny). Po utrzymaniu podania na sucho Agnieszka prowadziła 3:0. W czwartym gemie Ula od 30-0 przegrała cztery piłki (m.in. dwa forhendy oraz return wymuszający błąd starszej siostry). Chwila dekoncentracji kosztowała Isię utratę podania w piątym gemie (do tego na sucho). Starsza z sióstr szybko uspokoiła sytuację, w szóstym gemie ponownie przełamała Ulę kończąc ładnym krosem forhendowym, a seta zakończyła łatwym gemem serwisowym.

II seta Agnieszka, która w końcówce ubiegłego sezonu wygrała turnieje w Tokio i Pekinie (zaowocowało to pierwszym w jej karierze występem w Mistrzostwach WTA w roli pełnoprawnej uczestniczki), rozpoczęła od przełamania. W drugim gemie Ula popisała się ładnym stop-wolejem, ale zdobyła w nim tylko dwa punkty i ósma rakieta świata prowadziła 2:0. W piątym gemie Ula odparła dwa break pointy przy 15-40, a następnie jeszcze jednego akcją serwis-wolej, ale na niewiele się jej to zdało, bo dwa kolejne punkty padły łupem Agnieszki. Starsza z sióstr zdobyła także dwa kolejne gemy, niezadowolona ze swojej gry Ula mecz zakończyła podwójnym błędem.

Apia International Sydney, Sydney (Australia)
WTA Tour Premier, kort twardy, pula nagród 637 tys. dol.