WTA Dubaj: Janković pokonała Stosur

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Jelena Janković (WTA 14) wygrała 6:4, 6:2 z Samanthą Stosur (WTA 5) i zagra w półfinale turnieju Premier w Dubaju. Serbka jest potencjalną rywalką Agnieszki Radwańskiej.

Mieszkająca w Dubaju Janković wyszła na mecz skoncentrowana i z jasnym planem gry. Serbka od początku spotkania starała się agresywnie returnować niewygodny serwis Stosur i wywierać presję na Australijce.

Obie tenisistki nie miały kłopotów z utrzymaniem podania w pierwszych czterech gemach, w których nawet nie doszło do równowagi. Kluczowy dla przebiegu spotkania okazał się być gem piąty. Mistrzyni US Open prowadziła w nim już 40-0, a w kolejnym punkcie miała pusty kort, jednak zagrała prosto w Serbkę, która ją minęła. Australijska tenisistka przegrała trzy kolejne punkty i pojawiła się pierwsza szansa breakpointowa dla Janković. Co prawda Stosur zdołała ją odeprzeć i wygrać gema, jednak od tego momentu zaczęła grać niepewnie i psuć bardzo dużo łatwych piłek, szczególnie z forhendu. Tenisistka z Belgradu przełamała przeciwniczkę w szóstym gemie, kiedy to Stosur przy break poincie posłała w siatkę prosty forhend. Była liderka rankingu nie dała już sobie odebrać prowadzenia i wygrała seta 6:4.

Australijka miała kłopoty także w gemie otwarcia II partii. Janković wywalczyła szansę na przełamanie agresywnymi returnami, lecz Stosur zdołała się obronić. Najpierw zagrała swoją ulubioną kombinację serwis-forhend, następnie posłała wygrywające podanie i zakończyła gema asem. Jednak w jej kolejnym gemie serwisowym górą była już Janković. Stosur najpierw posłała forhend w trybuny, a chwilę później wyrzuciła prostą piłkę w aut. Serbka co prawda oddała podanie w następnym gemie, ale był to ostatni akcent Australijki w spotkaniu. Popełniając mnóstwo niewymuszonych błędów przegrała kolejne cztery gemy i w efekcie seta 2:6.

Dubai Duty Free Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) WTA Premier, kort twardy, pula nagród 2 mln dolarów czwartek, 23 lutego ćwierćfinał gry pojedynczej