Challenger Cherbourg: Fajerwerek nie było, Clement za mocny dla Janowicza

Jerzy Janowicz przegrał z rozstawionym z numerem 7. reprezentantem gospodarzy Arnaud Clementem 6:4, 3:6, 4:6 w I rundzie halowego turnieju we francuskiej miejscowości Cherbourg (pula nagród 42,5 tys. euro).

Dominika Pawlik

Tego występu Jerzy Janowicz z pewnością nie zaliczy do udanych. Po znakomitym turnieju w Wolfsburgu, gdzie dopiero w finale uległ rozstawionemu z numerem 2. Igorowi Sijslingowi (mecz zakończył się w tie breaku wynikiem 9-11), łodzianin otrzymał specjalną przepustkę do turnieju we Francji. Losowanie nie było zbyt fortunne dla Polaka, bo już w I rundzie trafił na rozstawionego Arnaud Clementa.

Łodzianin już w swoim pierwszym gemie serwisowym miał problemy i nie obronił break pointa, szybko odrobił straty. W dziewiątym gemie wykorzystał drugą szansę i odebrał jeszcze raz podanie Clementowi, a chwilę później przypieczętował zwycięstwo w secie. Dwa kolejne sety rozstrzygnięte zostały na korzyść Francuza, w trzecim secie Janowicz nie miał ani jednej szansy na przełamanie.

W całym meczu Polak zaserwował tylko sześć asów i popełnił tyle samo podwójnych błędów serwisowych. Po trafionym pierwszym podaniu wygrał 69 procent piłek. Francuz cztery razy przełamał Janowicza.

W grze podwójnej startuje jeszcze jeden reprezentant Polski. Tomasz Bednarek i Olivier Charroin w rundzie trafili na rozstawionych z numerem 4. Igora Zelenaja i Lovro Zovko. Jeżeli uda im się pokonać tą przeszkodę, to zagrają z reprezentantami gospodarzy: Markiem Gicquelem i Édouardem Rogerem-Vasselinem.

Challenger La Manche, Cherbourg (Francja)