ATP Barcelona: Janowicz gorszy od syna rekordzisty świata

Jerzy Janowicz przegrał 6:2, 3:6, 4:6 w decydującej rundzie eliminacji do turnieju ATP World Tour 500 rozgrywanego na kortach ziemnych w Barcelonie. Lepszy na korcie okazał się Siergiej Bubka.

Dominika Pawlik

Siergiej Bubka jest synem 35-krotnego rekordzisty świata w skoku o tyczce, również Siergieja. Ukrainiec jest notowany na 168. miejscu w rankingu ATP. W I rundzie eliminacji pokonał Oscara Sabate 6:3, 6:4. Ukrainiec prywatnie spotyka się z liderką światowego rankingu - Wiktorią Azarenką. Janowicz w Barcelonie wyeliminował reprezentanta gospodarzy - Daniela Muñoza 3:6, 7:6(6), 7:6(1). Polak w tym meczu w drugiej partii powracał ze stanu 1:5, a w trzeciej z 0:4.

Janowicz przełamał swojego rywala już w premierowym gemie. Bubka w tym secie zdołał wygrać zaledwie trzy punkty przy podaniu Polaka, który dołożył jeszcze jedno przełamanie w siódmym gemie i wygrał pierwszą partię. W drugim secie do stanu 2:3 wszystko układało się po myśli łodzianina. Wygrał dwa swoje podania do zera, a gdy serwował rywal, miał cztery break pointy i przełamanie wydawało się kwestią czasu. W szóstym gemie Bubka na czysto przełamał Polaka, zdobywając swoje jedyne cztery punkty przy jego serwisie w tej partii. To wystarczyło do wygrania seta. W decydującej partii Janowicz stracił podanie w premierowym gemie, nie zdołał odrobić strat i ze zwycięstwa w meczu cieszył się Bubka.

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)