Roland Garros: Domachowska bez powodzenia w kwalifikacjach

Marta Domachowska nie zagra w turnieju głównym międzynarodowych mistrzostw Francji w Paryżu, gdzie w I rundzie eliminacji uległa Czeszce Andrei Hlavackovej (0:6, 5:7).

Robert Pałuba

Rozstawiona w eliminacjach z numerem drugim Andrea Hlaváčková okazała się być zbyt wymagającą przeciwniczką dla Marty Domachowskiej, która na I rundzie zakończyła eliminacje.

W I secie Domachowska nie była w stanie postawić oporu bardzo agresywnie grającej rywalce. Krótsze piłki były bezlitośnie karcone, większość dłuższych wymian kończyła się za to błędami Polki. W trwającej 24 minuty partii polska tenisistka nie była w stanie wywalczyć nawet gema.

II partia nie zaczęła się lepiej, bowiem Domachowska oddała podanie na 2:1. Była jednak w stanie odrobić straty, a przy 4:3 wywalczyła drugiego breaka po podwójnym błędzie serwisowym Czeszki. Polska zawodniczka nie była jednak w stanie zamknąć partii, a przy 5:5 ponownie oddała serwis popełniając w gemie dwa podwójne błędy. Hlaváčková z problemami wygrała swoje podanie (wykorzystała trzeciego meczbola) kończąc seta i mecz.