Wimbledon: Janowicz i Zopp walczyli dzielnie, ale nie dali rady

Jerzy Janowicz i Jurgen Zopp przegrali w I rundzie eliminacji gry podwójnej na trawiastych kortach Wimbledonu. Obaj tenisiści wygrali za to swoje mecze w singlu.

W tym artykule dowiesz się o:

Jerzy Janowicz i Jürgen Zopp znają się doskonale z czasów juniorskich. Po raz pierwszy wspólnie wystąpili podczas challengera w Tunisie i wygrali cały turniej. Rozpoczynali od przegranego seta, by zapisać kolejnych osiem na swoje konto.

Para polsko-estońska postanowiła spróbować swoich sił w dwustopniowych eliminacjach do Wimbledonu. W I rundzie trafili na rozstawionych z numerem 6. Andre Begemanna i Igora Zelenaja. Obaj zawodnicy są dużo wyżej notowaniu w grze podwójnej od Janowicza i Zoppa. Słowak ma na koncie osiem tytułów w turniejach rangi ATP Challenger.

Doświadczenie Begemanna i Zelenaja zaprocentowało na korcie, po przegranym pierwszym secie do czterech, w dwóch kolejnych byli już lepsi i to oni ostatecznie awansowali do II (i decydującej) rundy eliminacji.

Janowicz i Zopp startują w kwalifikacjach do turnieju głównego singla, obaj w poniedziałek awansowali do II rundy. Estończyk jest najwyżej rozstawionym tenisistą. Kolejnym rywalem Polaka będzie Kamil Čapkovič.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w kwalifikacjach mężczyzn 408 tys. funtów poniedziałek, 18 czerwca

I runda eliminacji gry podwójnej:

Andre Begemann (Niemcy, 6) / Igor Zelenaj (Słowacja, 6) - Jerzy Janowicz (Polska) / Jürgen Zopp (Estonia) 4:6, 6:4, 6:2