WTA Cincinnati: Kolejna przeprawa Venus, Woźniacka i Kvitova także w III rundzie

Venus Williams (WTA 64) pokonała Chanelle Scheepers (WTA 40) 2:6, 6:3, 6:2 i awansowała do III rundy turnieju Western & Southern Open rozgrywanego na kortach twardych w Cincinnati.

Dla Venus Williams to drugi trzysetowy mecz w tym tygodniu, dzień wcześniej wyeliminowała Marię Kirilenko. Amerykanka w Cincinnati gra po raz drugi i tak jak w 2009 roku osiągnęła III rundę. Przed trzema laty walkę o ćwierćfinał przegrała z Flavią Pennettą. Tym razem jej rywalką będzie finalistka Rolanda Garrosa 2012 Sara Errani (WTA 10), która zwyciężyła Danielę Hantuchovą (WTA 35) 6:4, 6:4. Venus wygrała oba dotychczasowe mecze z Włoszką, w tym w I rundzie niedawnego turnieju olimpijskiego w Londynie.

- Popełniłam zbyt wiele błędów. Ona jest jedną z tych tenisistek, która dobrze trzyma piłkę w korcie i zmusza cię do grania wielu uderzeń - miałam z tym problemy w I secie, ale dobrze, że udało się to odwrócić - powiedziała Venus, która w trwającym jedną godzinę i 46 minut spotkaniu zaserwowała dziewięć asów.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 23) pokonała Julię Görges (WTA 24) 6:3, 6:0 od stanu 4:3 w I secie wygrywając osiem gemów z rzędu. Rosjanka będąc na początku roku klasyfikowana na 13. miejscu pierwszą część sezonu zamknęła bilansem spotkań 7-15 i wypadła z Top 30 rankingu. Od rozpoczęcia sezonu na trawie tenisistka z Moskwy, która roku temu doszła do ćwierćfinału Rolanda Garrosa i US Open, wygrała 11 z 16 meczów i wróciła do Top 20. Kolejną rywalką Pawluczenkowej będzie Karolina Woźniacka  (WTA 8), która w 59 minut rozbiła Sesil Karatanczewą (WTA 92) 6:1, 6:0. Dunka w latach 2009-2010 wygrała wszystkie pięć dotychczasowych meczów z Rosjanką nie tracąc w nich seta.

Petra Kvitova (WTA 5), która w poniedziałek wygrała turniej w Montrealu, pokonała Monę Barthel (WTA 39) 3:6, 6:2, 7:5 odrabiając stratę przełamania w III secie. - W I secie moja rywalka zagrała bardzo dobrze. Była agresywna od samego początku - powiedziała Czeszka. - Wilgotność i upał nie przeszkadzały z powodu mojej astmy, ale na szczęście inhalator mi pomógł i pozostaję w grze. Kolejną rywalką Kvitovej będzie Shuai Peng (WTA 32), która wygrała z Robertą Vinci (WTA 26) 6:3, 6:4.

Mistrzyni Rolanda Garrosa 2011 Na Li (WTA 9) pokonała Soranę Cîrsteę (WTA 41) 6:3, 4:6, 6:3. Chinka, która w poniedziałek grała w finale w Montrealu, wyrównała swój wynik z trzech poprzednich startów w Cincinnati z 2010 i 2011 roku. O pierwszy ćwierćfinał w tym turnieju spotka się z pogromczynią Marion Bartoli Johanna Larsson (WTA 90). Szwedka pokonała Na Li w ubiegłym sezonie w Miami po obronie trzech piłek meczowych w III secie.