Pięciu Polaków w najlepszej ósemce w Poznaniu

Grzegorz Panfil, Robert Godlewski, Dawid Celt, Jerzy Janowicz i Marcin Gawron - ci polscy tenisiści awansowali do ćwierćfinału zawodów rangi futures w Poznaniu (pula nagród $15.000). Przynajmniej jednego z nich zobaczymy w półfinale - dojdzie bowiem do bratobójczego pojedynku pomiędzy Panfilem a Godlewskim.

Adam Naruszewicz

Największą niespodziankę czwartego dnia zawodów sprawił na pewno Dawid Celt, który pokonał w dwóch setach Błażeja Koniusza (numer 5 zawodów). Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:4. Polak o awans do półfinału zagra z Czechem - Robinem Vikiem.

Poza Celtem w bratobójczych pojedynkach wygrywali Grzegorz Panfil i Marcin Gawron. Pierwszy, po niesamowitych męczarniach ograł Bojana Szumańskiego. Drugi znacznie łatwiej pokonał Jędrzeja Żarskiego.

W ćwierćfinale znalazł się jeszcze Robert Godlewski. Polak ograł w dwóch setach Czecha Davida Novaka (rozstawiony w turnieju z numerem 7). Trzech setów potrzebował natomiast Jerzy Janowicz, który pokonał rozstawionego z numerem 4 Raphaela Dureka z Australii.

Pozostali Polacy nie popisali się skutecznością. W drugiej rundzie odpadli Andrzej Kapaś i Maciej Lorenz, którzy przeciwko swoim rywalom zdobyli w sumie trzy gemy.