WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
Trwają 3 relacje na żywo

Australian Open: program i wyniki mężczyzn

Novak Djoković powalczy w Melbourne o trzecie z rzędu mistrzowskie trofeum. W gronie 128 tenisistów znalazło się dwóch reprezentantów Polski: Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 30 mln dolarów

finał:

niedziela, 27 stycznia

Novak Djoković (Serbia, 1) - Andy Murray (Wielka Brytania, 3) 6:7(2), 7:6(3), 6:3, 6:2

półfinał:

piątek, 25 stycznia

Andy Murray (Wielka Brytania, 3) - Roger Federer (Szwajcaria, 2) 6:4, 6:7(5), 6:3, 6:7(2), 6:2

czwartek, 24 stycznia

Novak Djoković (Serbia, 1) - David Ferrer (Hiszpania, 4) 6:2, 6:2, 6:1

ćwierćfinał:

środa, 23 stycznia

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 7) 7:6(4), 4:6, 7:6(4), 3:6, 6:3
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) - Jérémy Chardy (Francja) 6:4, 6:1, 6:2

wtorek, 22 stycznia

Novak Djoković (Serbia, 1) - Tomáš Berdych (Czechy, 5) 6:1, 4:6, 6:1, 6:4
David Ferrer (Hiszpania, 4) - Nicolás Almagro (Hiszpania, 10) 4:6, 4:6, 7:5, 7:6(4), 6:2

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 21 stycznia

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Miloš Raonić (Kanada, 13) 6:4, 7:6(4), 6:2
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) - Gilles Simon (Francja, 14) 6:3, 6:1, 6:3
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 7) - Richard Gasquet (Francja, 9) 6:4, 3:6, 6:3, 6:2
Jérémy Chardy (Francja) - Andreas Seppi (Włochy, 21) 5:7, 6:3, 6:2, 6:2

niedziela, 20 stycznia

Novak Djoković (Serbia, 1) - Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 15) 1:6, 7:5, 6:4, 6:7(5), 12:10
David Ferrer (Hiszpania, 4) - Kei Nishikori (Japonia, 16) 6:2, 6:1, 6:4
Tomáš Berdych (Czechy, 5) - Kevin Anderson (RPA) 6:3, 6:2, 7:6(13)
Nicolás Almagro (Hiszpania, 10) - Janko Tipsarević (Serbia, 8) 6:2, 5:1 i krecz

III runda (1/16 finału):

sobota, 19 stycznia

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Bernard Tomic (Australia) 6:4, 7:6(5), 6:1
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) - Ričardas Berankis (Litwa, Q) 6:3, 6:4, 7:5
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 7) - Blaž Kavčič (Słowenia) 6:2, 6:1, 6:4
Richard Gasquet (Francja, 9) - Ivan Dodig (Chorwacja) 4:6, 6:3, 7:6(2), 6:0
Miloš Raonić (Kanada, 13) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 17) 7:6(4), 6:3, 6:4
Gilles Simon (Francja, 14) - Gaël Monfils (Francja) 6:4, 6:4, 4:6, 1:6, 8:6
Andreas Seppi (Włochy, 21) - Marin Čilić (Chorwacja, 12) 6:7(2), 6:3, 2:6, 6:4, 6:2
Jérémy Chardy (Francja) - Juan Martín del Potro (Argentyna, 6) 6:3, 6:3, 6:7(3), 3:6, 6:3

piątek, 18 stycznia

Novak Djoković (Serbia, 1) - Radek Štěpánek (Czechy, 31) 6:4, 6:3, 7:5
David Ferrer (Hiszpania, 4) - Marcos Baghdatis (Cypr, 28) 6:4, 6:2, 6:3
Tomáš Berdych (Czechy, 5) - Jürgen Melzer (Austria, 26) 6:3, 6:2, 6:2
Janko Tipsarević (Serbia, 8) - Julien Benneteau (Francja, 32) 3:6, 6:4, 2:6, 6:4, 6:3
Nicolás Almagro (Hiszpania, 10) - Jerzy Janowicz (Polska, 24) 7:6(3), 7:6(4), 6:1
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 15) - Sam Querrey (USA, 20) 7:6(6), 7:5, 6:4
Kei Nishikori (Japonia, 16) - Jewgienij Donskoj (Rosja) 7:6(3), 6:2, 6:3
Kevin Anderson (RPA) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 22) 4:6, 6:3, 4:6, 7:6(4), 6:2

II runda (1/32 finału):

czwartek, 17 stycznia

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Nikołaj Dawidienko (Rosja) 6:3, 6:4, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) - João Sousa (Portugalia) 6:2, 6:2, 6:4
Juan Martín del Potro (Argentyna, 6) - Benjamin Becker (Niemcy) 6:2, 6:4, 6:2
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 7) - Gō Soeda (Japonia) 6:3, 7:6(1), 6:3
Richard Gasquet (Francja, 9) - Alejandro Falla (Kolumbia) 6:3, 6:2, 6:2
Marin Čilić (Chorwacja, 12) - Rajeev Ram (USA, Q) 7:5, 6:2, 6:4
Miloš Raonić (Kanada, 13) - Lukáš Rosol (Czechy) 7:6(2), 6:2, 6:3
Gilles Simon (Francja, 14) - Jesse Levine (Kanada) 2:6, 6:3, 7:6(4), 6:2
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 17) - Amir Weintraub (Izrael, Q) 6:2, 7:6(4), 6:4
Andreas Seppi (Włochy, 21) - Denis Istomin (Uzbekistan) 7:6(4), 5:7, 6:7(3), 7:6(3), 6:2
Ričardas Berankis (Litwa, Q) - Florian Mayer (Niemcy, 25) 6:2, 6:3, 6:1
Jérémy Chardy (Francja) - Marcel Granollers (Hiszpania, 30) 6:3, 3:6, 6:1, 6:2
Gaël Monfils (Francja) - Yen-Hsun Lu (Tajwan) 7:6(5), 4:6, 0:6, 6:1, 8:6
Blaž Kavčič (Słowenia) - James Duckworth (Australia, WC) 3:6, 6:3, 6:4, 6:7(3), 10:8
Ivan Dodig (Chorwacja) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:3, 6:7(4), 6:3, 6:7(4), 6:1
Bernard Tomic (Australia) - Daniel Brands (Niemcy, Q) 6:7(4), 7:5, 7:6(3), 7:6(8)

środa, 16 stycznia

Novak Djoković (Serbia, 1) - Ryan Harrison (USA) 6:1, 6:2, 6:3
David Ferrer (Hiszpania, 4) - Tim Smyczek (USA, LL) 6:0, 7:5, 4:6, 6:3
Tomáš Berdych (Czechy, 5) - Guillaume Rufin (Francja) 6:2, 6:2, 6:4
Janko Tipsarević (Serbia, 8) - Lukáš Lacko (Słowacja) 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 7:5
Nicolás Almagro (Hiszpania, 10) - Daniel Gimeno (Hiszpania) 6:4, 6:1, 6:2
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 15) - Tobias Kamke (Niemcy) 6:3, 7:6(4) i krecz
Kei Nishikori (Japonia, 16) - Carlos Berlocq (Argentyna) 7:6(4), 6:4, 6:1
Sam Querrey (USA, 20) - Brian Baker (USA) 6:7(2), 1:1 i krecz
Fernando Verdasco (Hiszpania, 22) - Xavier Malisse (Belgia) 6:1, 6:3, 6:2
Jerzy Janowicz (Polska, 24) - Somdev Devvarman (Indie) 6:7(10), 3:6, 6:1, 6:0, 7:5
Jürgen Melzer (Austria, 26) - Roberto Bautista (Hiszpania) 6:7(4), 6:3, 6:7(3), 6:3, 6:2
Marcos Baghdatis (Cypr, 28) - Tatsuma Itō (Japonia) 3:6, 6:3, 6:2, 6:2
Radek Štěpánek (Czechy, 31) - Feliciano López (Hiszpania) 6:2, 6:2, 6:4
Julien Benneteau (Francja, 32) - Édouard Roger-Vasselin (Francja) 4:6, 7:5, 7:6(5), 7:6(5)
Jewgienij Donskoj (Rosja) - Michaił Jużny (Rosja, 23) 3:6, 7:6(4), 6:2, 3:6, 6:3
Kevin Anderson (RPA) - Andriej Kuzniecow (Rosja) 6:1, 7:5, 6:4

I runda:

wtorek, 15 stycznia

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Benoît Paire (Francja) 6:2, 6:4, 6:1
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) - Robin Haase (Holandia) 6:3, 6:1, 6:3
Juan Martín del Potro (Argentyna, 6) - Adrian Mannarino (Francja, Q) 6:1, 6:2, 6:2
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 7) - Michaël Llodra (Francja) 6:4, 7:5, 6:2
Richard Gasquet (Francja, 9) - Albert Montañés (Hiszpania) 7:5, 6:2, 6:1
Marin Čilić (Chorwacja, 12) - Marinko Matosević (Australia) 6:4, 7:5, 6:2
Miloš Raonić (Kanada, 13) - Jan Hájek (Czechy) 3:6, 6:1, 6:2, 7:6(0)
Gilles Simon (Francja, 14) - Filippo Volandri (Włochy) 2:6, 6:3, 6:2, 6:2
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 17) - Steve Darcis (Belgia) 6:2, 6:3, 6:4
Andreas Seppi (Włochy, 21) - Horacio Zeballos (Argentyna) 6:2, 6:4, 6:2
Florian Mayer (Niemcy, 25) - Rhyne Williams (USA, WC) 2:6, 3:6, 6:2, 7:6(12), 6:1
Marcel Granollers (Hiszpania, 30) - Grega Žemlja (Słowenia) 7:6(6), 7:6(5), 1:0 i krecz
Gaël Monfils (Francja) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 18) 6:7(7), 7:6(4), 6:3, 6:3
Jarkko Nieminen (Finlandia) - Tommy Haas (Niemcy, 19) 7:6(3), 4:6, 6:3, 4:6, 8:6
Daniel Brands (Niemcy, Q) - Martin Kližan (Słowacja, 27) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Blaž Kavčič (Słowenia) - Thomaz Bellucci (Brazylia, 29) 6:3, 6:1, 6:3
Benjamin Becker (Niemcy) - Aljaž Bedene (Słowenia) 4:6, 6:3, 7:5, 7:6(1)
Jérémy Chardy (Francja) - Adrián Menéndez (Hiszpania, Q) 7:6(5), 6:7(3), 6:2, 6:1
Denis Istomin (Uzbekistan) - Igor Sijsling (Holandia) 4:6, 6:3, 6:4, 6:2
Rajeev Ram (USA, Q) - Guillermo García (Hiszpania) 6:4, 6:4, 3:6, 6:2
Jesse Levine (Kanada) - Tommy Robredo (Hiszpania) 7:6(5), 6:7(2), 6:4, 6:4
Yen-Hsun Lu (Tajwan) - Rubén Ramírez (Hiszpania) 6:2, 6:1, 4:6, 6:1
Ričardas Berankis (Litwa, Q) - Serhij Stachowski (Ukraina) 6:2, 7:6(4), 7:5
João Sousa (Portugalia) - John-Patrick Smith (Australia, WC) 6:4, 6:1, 6:4
Gō Soeda (Japonia) - Luke Saville (Australia, WC) 6:7(4), 6:3, 6:2, 6:3
James Duckworth (Australia, WC) - Benjamin Mitchell (Australia, WC) 6:4, 7:6(8), 4:6, 5:7, 8:6
Ivan Dodig (Chorwacja) - Di Wu (Chiny, WC) 7:5, 4:6, 6:3, 6:3
Alejandro Falla (Kolumbia) - Josselin Ouanna (Francja, WC) 6:4, 7:5, 6:4
Lukáš Rosol (Czechy) - Jamie Baker (Wielka Brytania, Q) 7:6(5), 7:5, 6:2
Amir Weintraub (Izrael, Q) - Guido Pella (Argentyna) 7:6(2), 7:5, 6:2
Bernard Tomic (Australia) - Leonardo Mayer (Argentyna) 6:3, 6:2, 6:3
Nikołaj Dawidienko (Rosja) - Dudi Sela (Izrael, Q) 3:6, 6:1, 7:5, 6:3

poniedziałek, 14 stycznia

Novak Djoković (Serbia, 1) - Paul-Henri Mathieu (Francja) 6:2, 6:4, 7:5
David Ferrer (Hiszpania, 4) - Olivier Rochus (Belgia) 6:3, 6:4, 6:2
Tomáš Berdych (Czechy, 5) - Michael Russell (USA) 6:3, 7:5, 6:3
Janko Tipsarević (Serbia, 8) - Lleyton Hewitt (Australia) 7:6(4), 7:5, 6:3
Nicolás Almagro (Hiszpania, 10) - Steve Johnson (USA, Q) 7:5, 6:7(4), 6:2, 6:7(6), 6:2
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 15) - Cedric-Marcel Stebe (Niemcy, Q) 6:2, 6:4, 6:3
Kei Nishikori (Japonia, 16) - Victor Hănescu (Rumunia) 6:7(5), 6:3, 6:1, 6:3
Sam Querrey (USA, 20) - Daniel Muñoz (Hiszpania, Q) 6:7(2), 6:4, 6:2, 6:4
Fernando Verdasco (Hiszpania, 22) - David Goffin (Belgia) 6:3, 3:6, 4:6, 6:3, 6:4
Michaił Jużny (Rosja, 23) - Matthew Ebden (Australia) 4:6, 6:7(0), 6:2, 7:6(4), 6:3
Jerzy Janowicz (Polska, 24) - Simone Bolelli (Włochy) 7:5, 6:4, 6:3
Jürgen Melzer (Austria, 26) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:1, 6:1, 6:2
Marcos Baghdatis (Cypr, 28) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:7(0), 7:6(4), 6:4, 3:6, 6:3
Radek Štěpánek (Czechy, 31) - Viktor Troicki (Serbia) 5:7, 4:6, 6:3, 6:3, 7:5
Julien Benneteau (Francja, 32) - Grigor Dimitrow (Bułgaria) 6:4, 6:2, 6:4
Andriej Kuzniecow (Rosja) - Juan Mónaco (Argentyna, 11) 7:6(3), 6:1, 6:1
Ryan Harrison (USA) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 2:6, 6:4, 7:5, 6:4
Feliciano López (Hiszpania) - Arnau Brugués (Hiszpania, Q) 6:3, 6:2, 6:4
Brian Baker (USA) - Aleks Bogomołow Jr. (Rosja, Q) 7:6(4), 6:3, 6:7(0), 3:6, 6:2
Tobias Kamke (Niemcy) - Flavio Cipolla (Włochy) 6:1, 6:4, 6:1
Kevin Anderson (RPA) - Paolo Lorenzi (Włochy) 3:6, 7:6(3), 6:3, 6:4
Xavier Malisse (Belgia) - Pablo Andújar (Hiszpania) 6:3, 6:1, 6:2
Roberto Bautista (Hiszpania) - Fabio Fognini (Włochy) 6:0, 2:6, 6:4, 3:6, 6:1
Guillaume Rufin (Francja) - Julian Reister (Niemcy, Q) 4:6, 7:6(4), 6:1, 6:2
Tim Smyczek (USA, LL) - Ivo Karlović (Chorwacja) 6:4, 7:6(5), 7:5
Tatsuma Itō (Japonia) - John Millman (Australia, WC) 6:4, 6:4, 3:6, 0:6, 7:5
Jewgienij Donskoj (Rosja) - Adrian Ungur (Rumunia) 6:4, 6:4, 6:2
Carlos Berlocq (Argentyna) - Maxime Authom (Belgia, Q) 1:6, 7:6(5), 7:6(4), 6:2
Daniel Gimeno (Hiszpania) - Łukasz Kubot (Polska) 6:7(4), 6:4, 6:0, 4:6, 6:4
Somdev Devvarman (Indie) - Björn Phau (Niemcy) 6:3, 6:2, 6:3
Édouard Roger-Vasselin (Francja) - Ruben Bemelmans (Belgia, Q) 6:3, 6:7(5), 2:6, 7:5, 11:9
Lukáš Lacko (Słowacja) - Gilles Müller (Luksemburg) 6:2, 6:4, 7:6(3)

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • RvR 1
    Trzymam kciuki, aby nasi spotkali się w III rundzie! A tytuł niech wygra Muzza! :)
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • pedro 1
    Finał Djoković - Federer widzę.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)