Puchar Federacji: Brytyjki i Bułgarki idą jak burza, Chorwatki rywalkami Polek
W piątek w izraelskim Ejlacie dobiegła również końca rywalizacja w Grupie A, w której najlepsze okazały się tenisistki z Chorwacji. Blisko awansu do play-off są także Bułgarki oraz Brytyjki.
W Grupie B rozegrano dopiero dwie serie spotkań, ale już wiadomo, że o awans do kolejnej fazy powalczą między sobą tenisistki z Węgier oraz Wielkiej Brytanii. Z kolei w Grupie D niemal pewna triumfu jest ekipa Bułgarii, która jak na razie nie przegrała jeszcze ani jednej gry. W sobotę ich przeciwniczkami będą reprezentantki Słowenii.
Municipal Tennis Club, Ejlat (Izrael)
Puchar Federacji, Grupa I Strefy Euro-afrykańskiej, kort twardy
Grupa A:
środa, 6 lutego
Białoruś - Gruzja 3:0
Gra 1.: Aliaksandra Sasnowicz - Margalita Czaknaszwili 6:3, 6:2
Gra 2.: Ilona Kremen - Sofia Szapatawa 6:3, 6:7(5), 3:0 i krecz
Gra 3.: Lidziya Marozawa / Aliaksandra Sasnowicz - Jekaterina Gorgodze / Sofia Kwacabaja 6:2, 6:2
Chorwacja - Austria 2:1
Gra 1.: Tereza Mrdeža - Patricia Mayr-Achleitner 3:6, 5:7
Gra 2.: Donna Vekić - Yvonne Meusburger 6:1, 6:3
Gra 3.: Darija Jurak / Ana Konjuh - Patricia Mayr-Achleitner / Yvonne Meusburger 6:4, 6:4
czwartek, 7 lutego
Białoruś - Austria 2:1
Gra 1.: Aliaksandra Sasnowicz - Patricia Mayr-Achleitner 6:3, 4:6, 6:4
Gra 2.: Ilona Kremen - Yvonne Meusburger 6:2, 2:6, 6:1
Gra 3.: Ilona Kremen / Aliaksandra Sasnowicz - Melanie Klaffner / Nicole Rottmann walkower
Chorwacja - Gruzja 3:0
Gra 1.: Ana Konjuh - Sofia Kwacabaja 6:0, 6:0
Gra 2.: Donna Vekić - Margalita Czaknaszwili 6:0, 6:1
Gra 3.: Darija Jurak / Tereza Mrdeža - Jekaterina Gorgodze / Sofia Szapatawa 6:3, 6:2
piątek, 8 lutego
Austria - Gruzja 3:0
Gra 1.: Patricia Mayr-Achleitner - Margalita Czaknaszwili 6:2, 6:1
Gra 2.: Yvonne Meusburger - Sofia Szapatawa 6:3, 6:2
Gra 3.: Melanie Klaffner / Nicole Rottmann - Margalita Czaknaszwili / Sofia Szapatawa 2:6, 6:4, 6:4
Chorwacja - Białoruś 3:0
Gra 1.: Ana Konjuh - Aliaksandra Sasnowicz 6:7(3), 6:4, 6:2
Gra 2.: Donna Vekić - Ilona Kremen 6:1, 7:6(2)
Gra 3.: Darija Jurak / Tereza Mrdeža - Lidziya Marozawa / Aliaksandra Sasnowicz 7:6(2), 6:3
Grupa B:
czwartek, 7 lutego
Węgry - Portugalia 3:0
Gra 1.: Gréta Arn - Barbara Luz 6:1, 6:2
Gra 2.: Tímea Babos - Michelle Larcher de Brito 3:6, 7:5, 7:5
Gra 3.: Réka-Luca Jani / Katalin Marosi - Margarida Moura / Joana Vale Costa 6:4, 6:2
Wielka Brytania - Bośnia i Hercegowina 3:0
Gra 1.: Anne Keothavong - Dea Herdzelas 6:4, 6:2
Gra 2.: Heather Watson - Anita Husarić 6:3, 6:4
Gra 3.: Johanna Konta / Laura Robson - Jasmina Kajtazovič / Jelena Simić 6:0, 6:0
piątek, 8 lutego
Węgry - Bośnia i Hercegowina 3:0
Gra 1.: Gréta Arn - Dea Herdzelas 6:3, 6:2
Gra 2.: Tímea Babos - Jelena Simić 6:0, 7:6(5)
Gra 3.: Tímea Babos / Katalin Marosi - Dea Herdzelas / Anita Husarić 7:5, 6:4
Wielka Brytania - Portugalia 2:1
Gra 1.: Laura Robson - Margarida Moura 6:2, 6:1
Gra 2.: Heather Watson - Michelle Larcher de Brito 1:6, 4:6
Gra 3.: Laura Robson / Heather Watson - Michelle Larcher de Brito / Joana Vale Costa 6:2, 6:1
Grupa C:
środa, 6 lutego
Polska - Rumunia 2:1
Gra 1.: Urszula Radwańska - Cristina Dinu 7:5, 6:2
Gra 2.: Agnieszka Radwańska - Sorana Cîrstea 6:3, 6:4
Gra 3.: Paula Kania / Alicja Rosolska - Sorana Cîrstea / Raluca Olaru 6:7(10), 2:6
Izrael - Turcja 2:1
Gra 1.: Julia Glushko - Pemra Özgen 6:4, 6:4
Gra 2.: Shahar Pe'er - Çağla Büyükakçay 1:6, 6:1, 7:6(3)
Gra 3.: Valeria Patiuk / Keren Shlomo - Başak Eraydın / İpek Soylu 2:6, 1:6
czwartek, 7 lutego
Polska - Turcja 3:0
Gra 1.: Urszula Radwańska - Pemra Özgen 6:2, 4:6, 6:2
Gra 2.: Agnieszka Radwańska - Çağla Büyükakçay 6:1, 6:2
Gra 3.: Paula Kania / Alicja Rosolska - Başak Eraydın / İpek Soylu 7:5, 7:6(4)
Rumunia - Izrael 2:1
Gra 1.: Cristina Dinu - Julia Glushko 1:6, 2:6
Gra 2.: Sorana Cîrstea - Shahar Pe'er 6:2, 7:6(4)
Gra 3.: Sorana Cîrstea / Raluca Olaru - Julia Glushko / Shahar Pe'er 6:2, 6:1
piątek, 8 lutego
Polska - Izrael 2:1
Gra 1.: Urszula Radwańska - Julia Glushko 4:6, 4:6
Gra 2.: Agnieszka Radwańska - Shahar Pe'er 6:2, 6:3
Gra 3.: Agnieszka Radwańska / Urszula Radwańska - Julia Glushko / Shahar Pe'er 4:6, 6:3, 6:4
Turcja - Rumunia 2:1
Gra 1.: Başak Eraydın - Cristina Dinu 6:2, 6:4
Gra 2.: Çağla Büyükakçay - Sorana Cîrstea 4:6, 2:6
Gra 3.: Çağla Büyükakçay / Pemra Özgen - Sorana Cîrstea / Raluca Olaru 4:2 i krecz
Grupa D:
czwartek, 7 lutego
Bułgaria - Holandia 3:0
Gra 1.: Dia Jewtimowa - Richel Hogenkamp 4:6, 6:4, 6:2
Gra 2.: Cwetana Pironkowa - Arantxa Rus 6:1, 6:2
Gra 3.: Elitsa Kostowa / Isabella Szinikowa - Arantxa Rus / Bibiane Schoofs 6:2, 7:6(5)
Słowenia - Luksemburg 2:1
Gra 1.: Tjasa Srimpf - Claudine Schaul 3:6, 3:6
Gra 2.: Andreja Klepač - Anne Kremer 6:4, 6:7(5), 6:3
Gra 3.: Andreja Klepač / Tjasa Srimpf - Anne Kremer / Claudine Schaul 7:5, 6:0
piątek, 8 lutego
Bułgaria - Luksemburg 3:0
Gra 1.: Elitsa Kostowa - Laura Correia 6:1, 6:3
Gra 2.: Cwetana Pironkowa - Anne Kremer 6:1, 6:4
Gra 3.: Dia Jewtimowa / Isabella Szinikowa - Tiffany Cornelius / Laura Correia 6:2, 6:2
Holandia - Słowenia 3:0
Gra 1.: Richel Hogenkamp - Tjasa Srimpf 6:2, 6:0
Gra 2.: Arantxa Rus - Andreja Klepač 4:6, 6:3, 6:4
Gra 3.: Bibiane Schoofs / Angelique van der Meet - Tina Rupert / Tjasa Srimpf walkower
Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!
Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)