ATP Marsylia: Świetny występ Jerzego Janowicza, Polak zdeklasował Lukasa Rosola

Jerzy Janowicz wspaniale zainaugurował swoją kampanię w turnieju ATP w Marsylii. Polak w meczu I rundy nie dał szans Czechowi Lukasowi Rosolowi, wygrywając w 63 minuty 6:2, 6:4.

Marcin Motyka

Jerzy Janowicz w najlepszy z możliwych sposobów udowodnił, że ubiegłotygodniowa porażka z Victorem Hanescu w Rotterdamie była jedynie wypadkiem przy pracy. W pojedynku I rundy turnieju ATP w Marsylii spotkało się dwóch tenisistów, którzy w ubiegłym sezonie byli sprawcami największych sensacji w głównym cyklu. Łodzianin, paryski poskromiciel Andy'ego Murraya, pokonał 6:2, 6:4 Lukasa Rosola, wimbledońskiego pogromcę Rafaela Nadala.

Polak od początku dominował na korcie. W pierwszej partii, trwającej 25 minut, dwukrotnie, w gemie pierwszym i piątym, odbierał podanie przeciwnikowi, a sam nie miał najmniejszych kłopotów przy swoim serwisie.

Break uzyskany w gemie otwarcia drugiego seta, postawił najlepszego polskiego tenisistę w niemal idealnym położeniu. Aby wygrać mecz, Janowiczowi wystarczyło do końca seta utrzymać własne podanie, co tak jak w premierowej odsłonie, udało mu się bezproblemowo.

Zwycięstwo łodzianina niemal w ogóle nie było zagrożone. W trwającym nieco ponad godzinę pojedynku 22-latek z Polski zaserwował dziewięć asów, popełnił jeden podwójny błąd, przy swoim podaniu przegrał zaledwie 13 punktów. Trzykrotnie zdołał przełamać Czecha, który nie wypracował sobie ani jednego break pointa w dziewięciu gemach serwisowych Janowicza.

Przeciwnikiem Polaka w II rundzie będzie niedzielny finalista z Rotterdamu, Francuz Julien Benneteau, bądź jego rodak, posiadacz dzikiej karty, 18-letni Lucas Pouille. Pojedynek zawodników gospodarzy zaplanowano na środę.

Podopieczny Kima Tiilikainena występuje w Marsylii także w deblu, w parze z mistrzem Wimbledonu, Frederikiem Nielsenem. Pierwszymi rywalami polsko-duńskiego duetu będą we wtorek Brytyjczycy, Jamie Delgado i Ken Skupski.