WTA Monterrey: Awans Kerber, Bartoli za burtą, Ivanović w 45 minut w II rundzie

Najwyżej rozstawiona Andżelika Kerber pokonała Samanthę Crawford 6:3, 6:3 w I rundzie turnieju WTA w Monterrey. Odpadła Marion Bartoli.

Leworęczna Andżelika Kerber (WTA 6) do meksykańskiego Monterrey udała się po raz drugi - w 2011 roku odpadła tutaj w I rundzie, przegrywając z Poloną Hercog. Niemka w trwającym 75 minut spotkaniu z 18-letnią Samanthą Crawford (WTA 250) wykorzystała sześć z 17 break pointów, a sama dała się przełamać trzy razy.

Rozstawiona z numerem drugim, triumfatorka imprezy z 2009 roku, Marion Bartoli (WTA 14) przegrała z Coco Vandeweghe (WTA 96) 6:4, 3:6, 1:6. Francuzka miała imponujące otwarcie - w I secie prowadziła 4:0, ale przegrała cztery kolejne gemy, a od stanu 3:4 w II partii, do końca meczu zdobyła jeszcze tylko jednego gema. Bartoli poniosła trzecią porażkę z rzędu - w IV rundzie w Indian Wells uległa Sarze Errani, a w Miami w meczu otwarcia z Andreą Petković skreczowała, gdy było 6:3 i 4:1 dla Niemki.

Turniejowa trójka Maria Kirilenko (WTA 12) na otwarcie zwyciężyła Meksykankę Ximenę Hermoso (WTA 465) 7:5, 6:1. Rosjanka w I secie prowadziła 4:2, a przy stanie 5:4 nie wykorzystała piłki setowej. W dwóch ostatnich gemach tej partii tenisistka z Moskwy nie straciła punktu, a w II odsłonie jedynego gema oddała, gdy prowadziła 3:0.

Znakomicie turniej otworzyła Ana Ivanović (WTA 17), która bez straty gema, w 45 minut rozbiła Martę Sirotkinę (WTA 116). Serbka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów i w sumie straciła zaledwie 18 punktów. Łatwo do II rundy awansowała też Ayumi Morita (WTA 46), która także w trzy kwadranse zwyciężyła Janę Cepelovą (WTA 83) 6:0, 6:1, również oddając rywalce 18 punktów.
Debiutująca w Monterrey Ana Ivanović w 45 minut awansowała do II rundy Debiutująca w Monterrey Ana Ivanović w 45 minut awansowała do II rundy
Monterrey Open, Monterrey (Meksyk) WTA International, kort twardy (Plexipave), pula nagród 235 tys. dol. poniedziałek-wtorek, 1-2 kwietnia

Ałła Kudriawcewa (Rosja, Q) - Eva Birnerová (Czechy) 6:4, 6:3
Jovana Jakšić (Serbia, Q)- Wiera Duszewina (Rosja) 4:6, 7:6(4), 7:6(2)
Tereza Mrdeža (Chorwacja, Q) - Daria Gawriłowa (Rosja) 6:4, 6:2

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)