WTA Monterrey: Kirilenko rywalką Urszuli Radwańskiej, Kerber powalczy o półfinał

Maria Kirilenko pokonała Jovanę Jaksić 6:0, 4:6, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Monterrey. W grze o tytuł pozostaje też najwyżej rozstawiona Andżelika Kerber.

Maria Kirilenko (WTA 12) osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie - w lutym wygrała turniej w Pattaya City, a w ubiegłym miesiącu zaliczyła półfinał wielkiej imprezy w Indian Wells, po drodze eliminując Agnieszkę Radwańską. Tym razem jej rywalką będzie Urszula Radwańska (WTA 32), z którą ma bilans spotkań 1-2, ale w ich ostatnim meczu, trzy lata temu w Seulu, to tenisistka z Moskwy była górą. 19-letnia Jovana Jaksić (WTA 356) w lutym wygrała dwa turnieje ITF w tureckiej Antalyi i w Monterrey zadebiutowała w głównym cyklu.

Po bezproblemowo wygranym I secie, w II Kirilenko dwa razy dała się przełamać. W decydującej odsłonie Rosjanka jedynego gema przegrała, gdy prowadziła 5:0. W trwającym 91 minut spotkaniu tenisistka z Moskwy wykorzystała sześć z 10 break pointów, zaserwowała pięć asów oraz zdobyła 29 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu.
Andżelika Kerber w ćwierćfinale turnieju w Monterrey zagra z Ayumi Moritą Andżelika Kerber w ćwierćfinale turnieju w Monterrey zagra z Ayumi Moritą
Andżelika Kerber (WTA 6) wygrała z Ałłą Kudriawcewą (WTA 209) 6:4, 4:6, 6:2, podwyższając bilans spotkań z Rosjanką na 3-0. W trwającym jedną godzinę i 42 minuty spotkaniu Niemka dała się przełamać aż osiem razy, z czego cztery w drugim secie - sama wykorzystała 10 z 18 break pointów. W ten sposób Kerber osiągnęła czwarty ćwierćfinał w sezonie i powalczy o trzeci półfinał (Sydney, Indian Wells).

Ćwierćfinalistką została też Lauren Davis (WTA 71), która w amerykańskim meczu, po blisko dwóch godzinach walki, pokonała 6:4, 7:6(8) Coco Vandeweghe (WTA 96), pogromczynię Marion Bartoli. Davis obroniła piłkę setową w tie breaku II seta przy stanie 6-7 i zamknęła pojedynek wykorzystując piątego meczbola. 19-latka z Boca Raton po raz trzeci w karierze dotarła do ćwierćfinału w głównym cyklu (Quebec City 2012, Hobart 2013).