WTA Katowice: Robson zmarnowała meczbola i odpadła z rywalizacji

Laura Robson jako pierwsza rozstawiona tenisistka pożegnała się z turniejem WTA International rozgrywanym w katowickim Spodku. Do II rundy awansowała z kolei Czeszka Karolina Pliskova.

Rafał Smoliński

Rozstawiona z numerem ósmym Laura Robson nie wykorzystała wielkiej szansy, by awansować do II rundy turnieju BNP Paribas Katowice Open. Reprezentantka Wielkiej Brytanii wygrała premierową partię pojedynku z Lourdes Dominguez w stosunku 7:5, a w drugiej miała przy stanie 7-6 w tie breaku piłkę meczową. Hiszpanka jednak pewnie obroniła meczbola, wyrównała stan rywalizacji na po 1 w setach, a następnie rozbiła rywalkę w decydującej odsłonie.

32-letnia tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego pokonała Robson 5:7, 7:6(7), 6:1 i poprawiła na 2-0 bilans bezpośrednich pojedynków z Brytyjką. O ćwierćfinał katowickich zawodów doświadczona Hiszpanka powalczy z utalentowaną Niemką Annika Beck, która w poniedziałek okazała się pogromczynią Marty Domachowskiej.

Awans do II rundy turnieju BNP Paribas Katowice Open uzyskała w poniedziałek także Karolína Plíšková (wcześniej odpadła jej bliźniacza siostra Kristyna). Tenisistka naszych południowych sąsiadów w trzech setach rozprawiła się z Hiszpanką Marią-Teresą Torro. 21-letnia Czeszka, która otrzymała od organizatorów dziką kartę do głównej drabinki singla, w II rundzie spotka się albo z Kaią Kanepi, albo z Sandrą Zaniewską.