ATP Houston: Historyczny triumf Isnera, Amerykanin pokonał w finale Almagro

Zdjęcie okładkowe artykułu:

John Isner został mistrzem turnieju ATP w Houston. W finale rozgrywanej na korcie ziemnym imprezy Amerykanin pokonał Nicolasa Almagro 6:3, 7:5.

W tym artykule dowiesz się o:

W półfinale John Isner (ATP 23) wyeliminował Juana Mónaco, któremu uległ w Houston w finale w ubiegłym sezonie. W meczu o tytuł rozprawił się z Nicolásem Almagro (ATP 12) i został pierwszym od 1998 roku Amerykaninem, który pokonał Hiszpana w finale turnieju ATP na korcie ziemnym. Przed 15 laty w Barcelonie triumf święcił Todd Martin, który zwyciężył Alberto Berasategui.

W I secie Isner wrócił z 1:3, na koniec przełamując Almagro na sucho. W II partii jedyna utrata serwisu miała miejsce w 11. gemie - Amerykanin od 4:5 zdobył trzy gemy i sięgnął po tytuł. W całym meczu reprezentant gospodarzy zaserwował siedem asów oraz wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów.

27-letni Isner odniósł nad rówieśnikiem Almagro pierwsze zwycięstwo i wywalczył szósty tytuł w głównym cyklu - piąty w swojej ojczyźnie i pierwszy na korcie ziemnym. Hiszpan pozostaje z 12. turniejowymi triumfami na koncie (wszystkie na korcie ziemnym). Bilans wszystkich finałów Amerykanina to 6-7, a tenisisty z Półwyspu Iberyjskiego 12-7. Isner w całym tygodniu posłał 64 asy, ustanawiając nowy rekord imprezy (Pete Sampras miał ich 60 w 2002 roku).

John Isner został piątym Amerykaninem, który zdobył tytuł w Houston

US Men's Clay Court Championships, Houston (USA) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 455 775 dol. niedziela, 14 kwietnia finał gry pojedynczej