ATP Rzym: Znakomity start Djokovicia, Gasquet potencjalnym rywalem Janowicza

Novak Djoković od pewnego zwycięstwa nad Albertem Montanesem zainaugurował swoje występy w turnieju ATP w Rzymie. W III rundzie wystąpi też Richard Gasquet, który uporał się z Grigorem Dimitrowem.

Marcin Motyka

Przystępując do swojego inauguracyjnego spotkania w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie Novak Djoković miał zapewne jeszcze w pamięci wpadkę z ubiegłego tygodnia, gdy w Madrycie przegrał z Grigorem Dimitrowem. Na Foro Italico do powtórki ze stolicy Hiszpanii jednak nie doszło. Serb pewnie pokonał Alberta Montanesa 6:2, 6:3 i po 70 minutach mógł się cieszyć się pierwszego od 23 dni zwycięskiego meczu.

W całym meczu najlepszy obecnie tenisista świata zaserwował trzy asy, nie zanotował ani jednego podwójnego błędu serwisowego, jeden raz stracił podanie, ale sam wykorzystał cztery z 11 break pointów.

W pojedynku dwóch brylantowych techników tenisowej rakiety Richard Gasquet dość pewnie uporał się z Grigorem Dimitrowem, wygrywając 6:4, 6:4 w godzinę i 13 minut. W III rundzie rozstawiony z numerem dziewiątym Francuzem może zmierzyć się z Jerzym Janowiczem, warunkiem jest jednak zwycięstwo Polaka z rodakiem Gasqueta, Jo-Wilfriedem Tsongą. Łodzianin spotka się z Francuzem w środę w samo południe na głównej arenie Foro Italico.

Sensacją dnia jest porażka Nicolása Almagro. Znakomicie radzący sobie na ceglanej mączce Hiszpan nie ugrał nawet seta z Julienem Benneteau. Francuz po niespełna półtorej godzinie gry zwyciężył 7:6(2), 6:4, przerywając tym samym serię sześciu porażek pod rząd, którą zapoczątkował w Marsylii ulegając Jerzemu Janowiczowi.

Już po pierwszym meczu z zawodami w Wiecznym Mieście pożegnał się Tommy Haas. Oznaczony numerem trzynastym Niemiec uległ Michaiłowi Jużnemu, który o drugi w karierze awans do najlepszy szesnastki imprezy w Rzymie zagra z Gillesem Simonem.

Finalista ubiegłotygodniowego turnieju w Madrycie, Stanislas Wawrinka jako ostatni zameldował się z II rundzie Internazionali BNL d'Italia. Szwajcar po ponad dwugodzinnym boju w trzech setach uporał sie z argentyńskim kwalifikantem, Carlosem Berlocqiem.

Trzecim obok Haasa i Almagro rozstawionym graczem, który w trzecim dniu zmagań na Foro Italico zanotował porażkę jest Marin Cilić. Pogromcą turniejowej "jedenastki" został Kevin Anderson z RPA.