Roland Garros: Janowicz nie zwalnia tempa, awansował z Bednarkiem do II rundy

Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz pokonali rozstawionych z numerem 4. Mashesha Bhupathi i Rohana Bopannę 7:5, 6:4 w I rundzie Rolanda Garrosa.

Dominika Pawlik

Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz bardzo długo musieli oczekiwać na swój mecz. Liczne przerwy spowodowane kiepskimi warunkami atmosferycznymi skutkowały kolejnymi przesunięciami w programie. Ostatecznie Polacy pojawili się na korcie dopiero przed godziną 20. Rywalami polskiej pary byli rozstawieni z numerem 4. Mahesh Bhupathi i Rohan Bopanna, którzy przed dwoma tygodniami dotarli do finału imprezy w Rzymie. Hindusi preferują raczej grę na szybszych kortach, więc Polacy wcale nie stali na straconej pozycji, pomimo sporego dystansu w rankingu.

Bednarek i Janowicz już w trzecim gemie wykorzystali drugą szansę na przełamanie, serwowali pewnie i wydawało się, że set jest niezagrożony. Hindusi jednak odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie 5:4, lecz od tej pory przegrali trzy kolejne gemy.

W drugim secie Polacy uzyskali przełamanie już w premierowym gemie i tylko pilnowali swoich serwisów, przewagi nie oddali do końca, wygrali cały mecz 7:5, 6:4.

Obie pary zaserwowały po trzy asy. Polacy przy swoim podaniu przegrali tylko 15 punktów (z 58). Wykorzystali trzy z sześciu break pointów, natomiast Bhupathi i Bopanna mieli jedną szansę na przełamanie, ale udało im się z niej skorzystać.W II rundzie Bednarek i Janowicz zagrają z duetem włoskim Paolo Lorenzi / Potito Starace lub tajskimi bliźniakami Sanchaiem i Sonchatem Ratiwatanami.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 1,640 mln euro
wtorek, 28 maja

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Jerzy Janowicz (Polska) - Mahesh Bhupathi (Indie, 4) / Rohan Bopanna (Indie, 4) 7:5, 6:4

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!