ATP Hamburg: Zwycięski powrót pary Fyrstenberg - Matkowski

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju ATP rozgrywanego w Hamburgu. Polscy debliści pokonali w środę Paula Hanleya i Michala Mertinaka.

Nasi debliści nie zagrali razem podczas krótkiego sezonu na kortach trawiastych, bowiem jeszcze podczas wielkoszlemowego Roland Garros kontuzji mięśnia grzbietu doznał Mariusz Fyrstenberg. Marcin Matkowski w trzech poprzednich turniejach wystąpił więc z różnymi partnerami, a jednym z nich był Paul Hanley, który w środę wspólnie z Michalem Mertinakiem stanął naprzeciw biało-czerwonych po drugiej stronie siatki.

Pojedynek Polaków z australijsko-słowacką parą trwał 79 minut i zakończył się zwycięstwem Fryty i Matki 6:2, 7:6(5). W premierowej odsłonie biało-czerwoni dwukrotnie przełamali serwis rywali, a w drugiej partii mieli ku temu aż sześć okazji, lecz Hanley i Mertiňák zdołali doprowadzić do tie breaku. W rozgrywce tej górą byli już Polacy, którzy przy szóstym meczbolu zakończyli cały pojedynek.

Fyrstenberg i Matkowski po raz pierwszy w karierze zagrają w ćwierćfinale międzynarodowych mistrzostw Niemiec. Wcześniej, w latach 2006-2008, nasi debliści także zanotowali po jednej wygranej, ale wówczas drabinka debla liczyła po 24 pary. Ich rywalami w meczu o półfinał będzie najwyżej rozstawiony w Hamburgu hiszpański duet Marcel Granollers i Marc Lopez, który w środę pokonał 6:3, 6:3 Łukasza Kubota i Jeremy'ego Chardy'ego.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy) ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,1 mln euro środa, 17 lipca

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Marcin Matkowski (Polska) - Paul Hanley (Australia) / Michal Mertiňák (Słowacja) 6:2, 7:6(5)

[b]Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!