ATP Cincinnati: Jużny wygrał z Gulbisem i zagra z Murrayem, rywali poznali Nadal i Del Potro

Michaił Jużny wygrał w I rundzie turnieju ATP w Cincinnati z Ernestsem Gulbisem i zmierzy się teraz z Andym Murrayem. Inauguracyjnych rywali poznali także Rafael Nadal i Juan Martin Del Potro.

Marcin Motyka

Ernests Gulbis w ubiegłym tygodniu w Montrealu wyeliminował Andy'ego Murraya, a przegrał dopiero w ćwierćfinale z Milosem Raoniciem. W odbywającym się w tym tygodniu turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati, Łotysz znów mógł zmierzyć się z utytułowanym Szkotem, ale aby tego dokonać musiał poradzić sobie z Michaiłem Jużnym.

Tenisista z Rygi nie sprostał jednak wyzwaniu i przegrał z Rosjaninem 5:7, 3:6. W trakcie 87-minutowego spotkania, Jużny zaserwował siedem asów serwisowych, dwukrotnie uzyskał przełamanie, a sam ani razu nie stracił podania. W środowym meczu moskwianin stanie przed szansą na pierwsze z karierze zwycięstwo nad Murrayem. Dotychczasowe trzy konfrontacje kończyły się triumfami reprezentanta Zjednoczonego Królestwa.

Swoich inauguracyjnych poznali również inni tenisiści, zaliczani do grona faworytów tegorocznej edycji Western & Southern Open. Mistrz ubiegłotygodniowych zmagań w Montrealu, Rafael Nadal, zagra z niemieckim kwalifikantem Benjaminem Beckerem, Tomáš Berdych zmierzy się z Finem Jarkko Nieminenem, natomiast Juan Martín del Potro skonfrontuje swe siły z Nikołajem Dawidienko, który pokonał w dwóch setach Benoita Paire'a.

Awans do II rundy wywalczył ubiegłoroczny półfinalista, Stanislas Wawrinka. Rozstawiony z numerem dziewiątym Szwajcar po raz ósmy w 13 bezpośrednim pojedynku okazał się lepszy od Andreasa Seppiego. Wawrinka zmierzy się teraz z Tommym Robredo. Hiszpan w dramatycznym, niemal dwuipółgodzinnym pojedynku, wyeliminował Thomaza Bellucciego, broniąc w drugim secie piłki meczowej.

Najwyżej rozstawionym tenisistą, który pożegnał się już z zawodami w stanie Ohio jest Kei Nishikori. Oznaczony numerem dziesiątym, ale w rankingu światowym zajmujący na 12. miejsce, Japończyk przegrał w 1h32' z Hiszpanem Feliciano Lopezem. Nishikori mógł po turnieju w Cincinnati zostać pierwszym w historii Japończykiem klasyfikowanym w czołowej "10" rankingu ATP, lecz plany podboju listy światowej musi na jakiś czas odłożyć.

John Isner, który w Montrealu poległ już w I rundzie, nie miał problemów z pokonaniem Floriana Mayera. Reprezentant gospodarzy wygrał 6:3, 6:4, rewanżując się Niemcowi za dotkliwą porażkę poniesioną w marcu 2012 w Indian Wells. Amerykanin w II rundzie zagra z turniejową "ósemką", Richardem Gasquetem.

Tommy Haas, zmagający się z Kanadzie z kontuzją barku, bez najmniejszych problemów zwyciężył Kevina Andersona. Doświadczony gracz z Hamburga wygrał 6:4, 6:4 w 70 minut, a jego kolejnym rywalem będzie Marcel Granollers z Hiszpanii.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Najłatwiejszą przeprawę we wtorek miał Vasek Pospisil. Kanadyjczyk, który zachwycił cały tenisowy świat, wspaniałą ofensywną grą, i dojściem aż do półfinału w Rogers Cup, spędził na korcie tylko 42 minuty, bowiem jego rywal, Gilles Simon, zmagający się od kilku tygodni z kontuzją żeber, skreczował w drugim secie. Reprezentant Kanady czeskiego pochodzenia o III rundę powalczy z Janko Tipsareviciem.

Jako pierwszy w 1/8 finału Western & Southern Open zameldował się Grigor Dimitrow. 22-letni Bułgar wygrał z powracającym do rozgrywek po poważnej kontuzji kolana, Brianem Bakerem, tracąc tylko pięć gemów.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)