ATP Cincinnati: Djoković i Murray bez problemów na otwarcie, Haas zagra z Federerem

Novak Djoković i Andy Murray łatwo wywalczyli awans do III rundy turnieju ATP w Cincinnati. Serb pokonał Juana Monaco, a Szkot Michaiła Jużnego. W 1/8 finału są też Juan Martin del Potro i Tommy Haas.

Dwukrotny mistrz turnieju ATP w Cincinnati, Andy Murray, walkę o trzeci triumf w stanie Ohio rozpoczął od pewnego zwycięstwa. Szkot nie dał szans Michaiłowi Jużnemu wygrywając w 70 minut 6:3, 6:2 - Ważne jest dla mnie, abym mógł rozegrać kilka dobrych meczów w tym tygodniu. Jestem zadowolony ze swojej gry, nie popełniłem wiele błędów, dobrze funkcjonował mój serwis. Przez cały czas czułem, że mam przewagę na korcie - mówił po meczu wicelider rankingu ATP, który w 1/8 finału zagra z Francuzem Julienem Benneteau.

Promocję do III rundy wywalczył także inny z faworytów całego turnieju, Novak Djoković. Najlepszy obecnie tenisista świata, niewielkie problemy w meczu z Juanem Monaco napotkał na drodze jedynie w pierwszym secie, gdy przegrywał ze stratą przełamania 4:5, ale natychmiast wrócił na właściwe tory, wygrał trzy gemy z rzędu i całego seta 7:5, a w drugiej partii nie pozostawił złudzeń Argentyńczykowi, wygrywając ją 6:2.

W trwającym 77 minut pojedynku Serb zaserwował pięć asów, dwukrotnie stracił podanie, sam zanotował aż pięć przełamań i zdobył łącznie 21 punktów więcej od Argentyńczyka. Kolejnym rywalem ubiegłorocznego finalisty tej imprezy będzie David Goffin. Belg po dramatycznym boju, pokonał jedną z rewelacji ostatnich kilkunastu dni, Vaska Pospisila, 7:5, 1:6, 7:6(6), broniąc w trzecim secie dwa meczbole.

W 1/8 finału dojdzie do konfrontacji dwóch tenisistów, z odchodzącej już w zapomnienie generacji zwanej "New Balls", Rogera Federera i Tommy'ego Haasa. Niemiec awans uzyskał gładko pokonując Marcela Granollersa, tracąc w ciągu 75-minutowego spotkania z Hiszpanem ledwie pięć gemów. Haas na 14 pojedynków ze szwajcarskim Maestro triumfował tylko trzy razy.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Lider klasyfikacji Emirates Airline US Open Series, John Isner, wygrał w dwóch setach z oznaczonym numerem ósmym Francuzem Richardem Gasquetem - Drugi set był o wiele łatwiejszy, ale kluczowe było zwycięstwo w pierwszym. On grał bardzo dobrze, ale na szczęście uśmiechnęło się do mnie szczęście i wygrałem pierwszą partię. W drugiej, jego poziom gry obniżył się i było mi łatwiej - analizował Amerykanin.

W następnej rundzie dojdzie do starcia dwóch bombardierów, Isner zmierzy się z Milosem Raoniciem. Kanadyjczyk wykorzystał tylko jednego z siedmiu break pointów w pojedynku z Janko Tipsareviciem, ale to nie przeszkodziło mu w odniesieniu zwycięstwa bez straty seta.

Juan Martín del Potro potrzebował godziny i 42 minut, aby wyeliminować Nikołaja Dawidienkę. Rozstawiony z numerem ósmym gracz z Tandil trzykrotnie stracił swój serwis, ale odpowiedział pięcioma przełamaniami podania Rosjanina i zwyciężył 7:5, 7:5. W kolejnej rundzie Argentyńczyk zagra z Feliciano Lopezem. Hiszpan awans wywalczył w 64 minut, ponieważ uraz kolana, którego doznał Jeremy Chardy, środowy rywal madrytczyka, zmusił Francuza do kreczu w drugim secie.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,08 mln dolarów środa, 14 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 1) - Juan Mónaco (Argentyna) 7:5, 6:2 Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - Michaił Jużny (Rosja) 6:2, 6:3 Juan Martín del Potro (Argentyna, 7) - Nikołaj Dawidienko (Rosja) 7:5, 7:5 Tommy Haas (Niemcy, 11) - Marcel Granollers (Hiszpania) 6:4, 6:1 Miloš Raonić (Kanada, 12) - Janko Tipsarević (Serbia) 6:4, 7:6(4) John Isner (USA) - Richard Gasquet (Francja, 8) 7:6(6), 6:2 Feliciano López (Hiszpania) - Jérémy Chardy (Francja) 6:4, 2:2 i krecz David Goffin (Belgia, Q) - Vašek Pospíšil (Kanada, SE) 7:5, 1:6, 7:6(6)