WTA Kanton: Cornet i Robson za burtą, zmarnowana szansa Puig na półfinał

Rozstawiona z numerem drugim Alize Cornet przegrała z Yvonne Meusburger 4:6, 1:6 w ćwierćfinale turnieju WTA w Kantonie (Chiny).

Yvonne Meusburger (WTA 64) powalczy o trzeci finał w sezonie - w lipcu w Budapeszcie uległa po trzysetowej walce Simonie Halep, a w Bad Gastein wywalczyła pierwszy tytuł w karierze po zwycięstwie nad Andreą Hlavackovą. Alize Cornet (WTA 29) w Kantonie zagrała po raz drugi - w ubiegłym sezonie także odpadła w ćwierćfinale (przegrała z Soraną Cirsteą).

W trwającym jedną godzinę i 51 minut spotkaniu Meusburger obroniła osiem z 10 break pointów oraz zdobyła 36 z 59 punktów przy serwisie Cornet.

Odpadła Laura Robson (WTA 35), która przegrała z Jie Zheng (WTA 58) 6:1, 6:7(6), 2:6. Brytyjka nie wykorzystała prowadzenia 4-2 w tie breaku II seta. W trwającym dwie godziny i 16 minut spotkaniu Chinka odparła siedem z 10 break pointów i po raz czwarty zagra w półfinale turnieju w Kantonie (2005, 2008, 2011 - do finału ani razu nie udało się jej przebić). Rok temu Robson pokonała Zheng w drodze do finału chińskiej imprezy.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Vania King (WTA 124) wróciła z 1:6, 2:5 oraz z 0:2 w III secie i pokonała Monicę Puig (WTA 48) 1:6, 7:5, 7:6(5). Amerykanka zdobyła łącznie o 10 punktów mniej od Portorykanki, ale awansowała do pierwszego półfinału od sierpnia 2012 roku (Waszyngton). Dla Puig był to drugi ćwierćfinał w sezonie i zarazem w karierze (w maju w Oeiras).

Shuai Zhang (WTA 112) wygrała z Johanną Kontą (WTA 141) 7:5, 6:3 i po raz drugi zagra w półfinale turnieju w Kantonie. Trzy lata temu w walce o finał przegrała z Ałłą Kudriawcewą. Chinka wzięła na Brytyjce rewanż za porażkę poniesioną w kwalifikacjach do ubiegłorocznego US Open. Dla Konty był to pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu.

W piątek w półfinale Zheng zagra z King (bilans 1-0 dla Chinki), a Meusburger zmierzy się z Zhang (bilans 3-1 dla Austriaczki, ale wszystkie ich mecze miały miejsce w cyklu ITF oraz w kwalifikacjach do US Open).

Guangzhou Open, Kanton (Chiny) WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dol. czwartek, 19 września ćwierćfinał gry pojedynczej:

Yvonne Meusburger (Austria) - Alizé Cornet (Francja, 2) 6:4, 6:1 Jie Zheng (Chiny) - Laura Robson (Wielka Brytania, 3) 1:6, 7:6(6), 6:2 Vania King (USA, Q) - Monica Puig (Portoryko, 8) 1:6,7:5, 7:6(5) Shuai Zhang (Chiny, WC) - Johanna Konta (Wielka Brytania) 7:5, 6:3