Cologna sportowcem roku w Szwajcarii, Wawrinka zdystansował Federera

Roger Federer zajął niższą pozycję w głosowaniu na najlepszego sportowca Szwajcarii 2013 roku niż Stanislas Wawrinka. Nagroda wśród kobiet w kategorii odkrycie roku powędrowała do Belindy Bencić.

Marcin Motyka

Po raz pierwszy od wielu lat Roger Federer znalazł się poza czołową piątką w plebiscycie na najlepszego sportowca Szwajcarii. W głosowaniu telewidzów słynny bazylejczyk zajął dopiero szóstą lokatę.

O wiele wyżej od swojego kolegi z kortów uplasował się Stanislas Wawrinka. 28-latek z Lozanny, który w tym roku pierwszy raz w karierze zagrał w półfinale wielkoszlemowego US Open, wygrał turniej rangi ATP w Oeiras, a sezon zakończył jako ósmy tenisista globu, otrzymał 25,6 proc. głosów, co pozwoliło mu zająć drugie miejsce.

W szwajcarskich wyborach tenisistom przypadła jedna nagroda. Odkryciem sezonu została wybrana 16-letnia Belinda Bencić, juniorska mistrzyni Rolanda Garrosa w grze pojedynczej i triumfatorka Wimbledonu w deblu.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Sportowcem 2013 roku w Szwajcarii wybrano Dario Colognę, który uzyskał 29,1 proc. poparcia kibiców. 27-letni biegacz narciarski został złotym i srebrnym medalistą mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme oraz zajął trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata i drugie w Tour de Ski.

Wśród kobiet triumfowała Giulia Steingruber, mistrzyni świata w gimnastyce artystycznej (28,2 proc. głosów). Kolejne miejsca na podium zajęły: Simone Niggli, specjalizująca się w bieganiu na orientację, (27,8 proc.) i alpejka Lara Gut (27,1 proc.).

Stanislas Wawrinka: Udowodniłem, że mogę wygrywać z najlepszymi