Puchar Hopmana: Perfekcyjna w akcjach przy siatce Radwańska pokonała Pennettę

Agnieszka Radwańska pokonała Flavię Pennettę 6:2, 6:2 na otwarcie meczu Polska - Włochy w Pucharze Hopmana. W drugim pojedynku Grzegorz Panfil zmierzy się z Andreasem Seppim.

Po obronie w ubiegłym tygodniu tytułu drużynowego mistrza Czech dla TK AGROFERT Prostějov, Agnieszka Radwańska (WTA 5) otworzyła historyczny dla Polski Puchar Hopmana. Kraj nad Wisłą po raz pierwszy uczestniczy w nieoficjalnych mistrzostwach świata par mieszanych. Polka wygrała cztery z pięciu wcześniejszych meczów z Flavią Pennettą (WTA 31). W Perth Włoszka, która na przełomie sierpnia i września osiągnęła w US Open swój pierwszy wielkoszlemowy półfinał w singlu, nie zrobiła krakowiance krzywdy.

W piątym gemie I seta Pennetta miała aż cztery break pointy. Pierwszego zmarnowała, wyrzucając return, a przy drugim świetną kombinacją dwóch głębokich forhendów i stop woleja popisała się Radwańska. Trzecią szansę na przełamanie podarowała Włoszce podwójnym błędem krakowianka, ale zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego wpakowała forhend w siatkę. Czwartego break pointa piąta rakieta globu obroniła kapitalnym bekhendowym wolejem.

W szóstym gemie Pennetta oddała podanie wyrzucając forhend. Efektownym krosem forhendowym Włoszka uzyskała okazję na przełamanie powrotne, ale Radwańska obroniła się ostrym odwrotnym krosem forhendowym wymuszającym błąd. Wygrywającym serwisem na bekhend rywalki krakowianka odparła jeszcze jednego break pointa i efektownym minięciem bekhendowym po linii podwyższyła na 5:2. Po chwili Polka zakończyła seta przełamaniem na sucho. Na koniec Pennetta wpakowała forhend w siatkę.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W II partii Radwańska nie zwolniła tempa, choć tym razem więcej było w jej wykonaniu gry z głębi kortu, ale nie zwalniała ręki i nie dała się zepchnąć do defensywy. W piątym gemie Polka od 0-30 zdobyła cztery punkty, popisując się na koniec wspaniałym minięciem bekhendowym po krosie. W Po chwili krakowianka zaliczyła przełamanie, zaskakując Włoszkę stop wolejem. Seta Polka zakończyła w ósmym gemie kombinacją ostrego returnu i odwrotnego krosa forhendowego.

Gra Radwańskiej mogła się podobać. Polka zaprezentowała agresywny tenis i techniczno-taktyczną doskonałość. Szczególnie zaimponowała w akcjach przy siatce, w których była bezbłędna (16/16, z czego 11/11 w I secie). Krakowiance zanotowano 14 kończących uderzeń i 15 niewymuszonych błędów. Pennetta miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek własnych.

Polska - Włochy 3:0, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa A
sobota, 28 grudnia

Gra 1.: Agnieszka Radwańska - Flavia Pennetta 6:2, 6:2
Gra 2.: Grzegorz Panfil - Andreas Seppi 6:4, 2:2 i krecz
Gra 3.: Grzegorz Panfil / Agnieszka Radwańska - Oliver Anderson / Flavia Pennetta 6:2, 6:1 (zweryfikowany jako walkower 6:0, 6:0)

Puchar Hopmana: Radwańska i Panfil górą także w mikście
Agnieszka Radwańska: Jak na pierwszy dzień było naprawdę dobrze