WTA Sydney: Rosolska wciąż bez zwycięstwa w nowym sezonie

W swoim drugim starcie w nowym sezonie Alicja Rosolska doznała drugiej z rzędu porażki. W Sydney Polka i partnerująca jej Kimiko Date-Krumm nie sprostały Kvecie Peschke i Katarinie Srebotnik.

Rafał Smoliński

Poniedziałkowy pojedynek polsko-japońskiej pary z Kvetą Peschke i Katariną Srebotnik trwał 82 minuty, a zakończył się zwycięstwem utytułowanych deblistek 7:5, 6:4. W premierowej odsłonie Alicja Rosolska i Kimiko Date-Krumm powróciły ze stanu 3:5, ale dwa ostatnie gemy wygrały rywalki. W drugim secie warszawianka i jej partnerka również odrobiły stratę przełamania, lecz czesko-słoweński duet zdołał w 10. gemie wykorzystać meczbola przy podaniu polsko-japońskiej pary.

WTA Sydney: Radwańska rozpocznie od meczu z Mattek-Sands, porażka Janković28-letnia Rosolska z Sydney uda się teraz do Melbourne, gdzie będzie się przygotowywać do występu w Australian Open. Warszawianka w grze podwójnej pierwszej imprezy wielkoszlemowej sezonu zaprezentuje się wspólnie z Katarzyną Piter, z którą przed tygodniem przegrała w I rundzie zawodów w Brisbane.

Natomiast oznaczone w Sydney numerem drugim Peschke i Srebotnik powalczą z  Tímeą Babos i Lucie Safarovą o miejsce w półfinale. Węgierka i Czeszka pokonały w poniedziałek 7:5, 6:2 rumuńską parę Simona Halep i Raluca Olaru.

Apia International Sydney, Sydney (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 710 tys. dolarów
poniedziałek, 6 stycznia

I runda gry podwójnej:

Květa Peschke (Czechy, 2) / Katarina Srebotnik (Słowenia, 2) - Alicja Rosolska (Polska) / Kimiko Date-Krumm (Japonia) 7:5, 6:4

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!