ATP Sydney: Zwycięski powrót duetu Fyrstenberg / Matkowski

Udany powrót do wspólnych występów zanotowali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. W I rundzie gry podwójnej turnieju ATP w Sydney Polacy pokonali parę Carlos Berlocq / Andreas Seppi.

Marcin Motyka

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przerwali serię porażek, którą w ostatnich dniach notowali polscy tenisiści. W swoim pierwszym wspólnym występie w sezonie 2014 (w ubiegłym tygodniu Fyrstenberg grał z Danielem Nestorem w Brisbane, gdzie zwyciężył w całym turnieju, zaś Matkowski odpadł w I rundzie w Ad-Dausze z Łukaszem Kubotem), warszawianin i szczecinian awansowali do ćwierćfinału imprezy Apia International Sydney, pokonując duet Carlos Berlocq / Andreas Seppi 7:5, 6:7(2), 10-5.

W początkowej fazie pierwszego seta Polacy trwonili kolejne piłki na przełamanie, a w gemie dziesiątym zmarnowali dwa setbole. Po chwili sami znaleźli się w tarapatach, gdy przy serwisie Fyrstenberga w 11. gemie rywale uzyskali cztery break pointy, lecz nasi tenisiści zdołali oddalić zagrożenie. Fyrstenberg i Matkowski jedynego break pointa wykorzystali w 12. gemie, był on jednocześnie piłką setową i tym samym zamknęli pierwszą odsłonę.

Grę w drugim secie determinował serwis. Oba duety bardzo łatwo wygrywały kolejne gemy przy własnym podaniu, aż do dziesiątego, w którym Fyrstenberg i Matkowski stanęli przed szansą zakończenia spotkania. Berlocq i Seppi obronili jednak dwie piłki meczowe i o losach tej odsłony rozstrzygał tie break. W decydującej rozgrywce argentyńsko-włoska para szybko objęła prowadzenie 5-0, którego już nie dała sobie odebrać.

W finałowym akcie rywalizacji, super tie breaku, na korcie dominowali już tylko Polacy. Fyrstenberg i Matkowski szybko odskoczyli przeciwnikom na przewagę dwóch mini przełamań, a od stanu 6-5 zdobyli cztery kolejne punkty, wieńcząc całe starcie zwycięstwem.

Fyrstenberg i Matkowski, dla których był to pierwszy wspólny występ w tym sezonie i zarazem pierwszy wygrany mecz w Sydney od pięciu lat, zapisali na swoim koncie cztery asy, aż siedem podwójnych błędów serwisowych, po trafionym pierwszym podaniu przegrali tylko dziewięć punktów, ani razu nie zostali przełamani, sami zaś wykorzystali jednego z sześciu break pointów.

Ćwierćfinałowymi rywalami rozstawionych z numerem czwartym Polaków będzie kanadyjsko-serbski duet Daniel Nestor i Nenad Zimonjić, który w środę zwyciężył 2:6, 6:4, 11-9 Francuzów Michaela Llodrę i Nicolasa Mahuta.

Apia International Sydney , Sydney (Australia)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 452,6 tys. dolarów
środa, 8 stycznia

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 4) / Marcin Matkowski (Polska, 4) - Carlos Berlocq (Argentyna) / Andreas Seppi (Włochy) 7:5, 6:7(2), 10-5

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

ATP Sydney: Kubot i Lindstedt nie sprostali najlepszym deblistom świata